Vites geçişi ve titreme

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler arkadaşlar. 1 ay önce fc5 eco extve paket araç aldım. Daha önce edc şanzımanlı araç kullandım bu ikinci aracım. İlk sorum vitesi p den,r ye n d ye alırken diğer aracıma göre cok zor geçiyor gibi geliyor . Fb7 olan arkadaşımda onun aracında daha kolay geçtigini soyledi. Bu normal mi birde 1800 2000 devir arası hafif gazdan çekip tekrar gaza basarken hafif titreme yapıyor özellikle lpg de ve uzun yolda farketim bu normal mi? Araç full servis bakımlı ve aldıktan sonra şanzıman yagı vs hepsi yapıldı yine serviste. Araç 70000 km de.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Titreme 17bin km deki aracimda var. Daha dogrusu butun araclarda var. İlk sorunuz icin araci calistirir calistirmaz d ye atmayin calissin devir normale iniyo hemen 1 saniye icinde. Ozaman d ye alinca daha yumusak oluyo. Edc daha yumusak vites topuzu var. Birde arabayi oark ettiginizde once araci n ye sonra el freni freni birak tekrar frene basarak p ye almayi deneyin. Egimli yolda Direk p ye alindiginda agirlik sanzimana biniyo. Gecis zor olabiliyor. Bunu tum sanzimanlar icin gecerli bir sistem diye biliyorum.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Titreme 17bin km deki aracimda var. Daha dogrusu butun araclarda var. İlk sorunuz icin araci calistirir calistirmaz d ye atmayin calissin devir normale iniyo hemen 1 saniye icinde. Ozaman d ye alinca daha yumusak oluyo. Edc daha yumusak vites topuzu var. Birde arabayi oark ettiginizde once araci n ye sonra el freni freni birak tekrar frene basarak p ye almayi deneyin. Egimli yolda Direk p ye alindiginda agirlik sanzimana biniyo. Gecis zor olabiliyor. Bunu tum sanzimanlar icin gecerli bir sistem diye biliyorum.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet n ye alıp el freni çekip veya indirip p ye veya d ye alıyorum. Biraz sert geçio gibi geldi dediğim gibi edc den sonra ikinci otomatik arabam o yüzden sadece bir önceki ile karşılaştırabildim. Demekki normal teşekkürler cevabınız için.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri