Vitesi P ye alınca otomatik El Freni çekilmesi aparatı

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar selamlar;

Aliexpresste gezerken bir aparata rastladım, aracı herhangi bir durumda vites konumunu P ye aldığınızda otomatik olarak EL FRENİNİ çeken bir aparatmış sanırım, böyle bir şey kullanan oldu mu? Malum Break Hold aktif olmadığı sürece aracın el frenini manuel çekmek gerekiyor Break Hold her seferinde pasif olarak açılıyor illaki her aracı çalıştırdığınızda aktif edilmesi gerekiyor, sanırım bu aparat o görevi üstleniyor ve break hold aktif olmasa bile aracın P konumuna geçtiğinde el frenini otomatik olarak çekmesine izin veriyor, linki aşağı bırakıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

Aracınız
Hocam bana biraz sakat geldi. Sonradan takılan orijinal olmayan elektronik bir parça. Yanlış bir sinyal gönderir bozulur filan. Hareket halindeyken yerli yersiz bir kere bile el frenini aktif edip tekerleri kilitlerse çok ciddi sonuçları olabilir. Veya tam tersi. Siz bu parçaya güvenip el frenini nasıl olsa çekiyor diyip rahat davranırsınız. Ama parça bozulur el frenini çekmez araç kayar. Yine sorun. Bence orijinal halini bozmayın.

Araca orjinali disinda elektronik alet takilmasi cok tehlikeli durumlar olusturabilir, sahsen ben de tavsiye etmem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri