Vtec 2 ilk kalkışta gelen cızzz sesi

Slh

Aracınız
Civic FD6 2006
İlk çalıştırmada gelen ses

İlk çalıştırmada gelen ses

Merhaba arkadaşlar 2005 VTEC 2 sahibiyim arabayı ilk çalıştırmada su sesi gibi lıkır lıkır bir ses geliyor yaklaşım 1 dj civarı sürüyor ve sonra düzeliyor bunun nedeni ne olabilir böyle bir sorunla karşılaşan var mı tesekkurler

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Slh

Aracınız
Civic FD6 2006
Soğutma suyu yedek deponu kontrol et. Su eksilmiş olabilir. Benim de başıma geldi. 1 hafta içinde yedek su deposu azalıyordu. Komple motor soğutma sistemi kontrol edildi( radyatör kapağı değiştirildi, radyatöre tazyikli su verilerek kaçak var mı yok mu kontrol edildi).Sorun LPG regülatörünün hortumundan su buharlaşarak kaçırdığı anlaşıldı. Kelepçesini sıkıştırarak sorun çözüldü.

kirar

0
Aracınız
Selamlar
Aynı ses benim aracımdada var 2002 oto vites o ses muhtemelen ABS den geliyor diye tahmin ediyordum ustama gösterdim.
ABS'den geliyor kontrol ediyor o ses normal bunlarda dedi.

Tıkırtı ve lakur lukur gelen seslere ise ilk olarak viraj demir lastiği yada denge kolu lastiği diye geçiyor onların eskidiğine baktırın ki rot'cu bakması gereken parçalardan sonra
ön takım değişmesi gereken parçalar olabilir.

Malesef ben bir viraj demir lastiği değişimini bulana kadar ön takımda değişmesine gerek olmamasına rağmen
z rot, rot başı, rotil vs değiştirdim en son tabla değişime geldi ki farklı bir rot'cu bu lastiği söyle di ve ses kesildi..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2004 otomatik aracımda ilk çalıştırmadan sonra kalkışta 1.5 2 sn arası arası sol ön taraftan gelen hırıltı şeklindeki sesin sebebi hakkında bilgilerinizi tecrübeli arkadaşlardan alabilirmiyim
Aracın sol ön tarafında ABS sistemi mevcut. Bende duyuyorum. Kalkış esnasında devreye giriyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
bendede ilk hızlanmada cıykkk diye bi ses geliyordu V kayışı triger kayışı değiştirdikten sonra başıma geldiği için ilk olarak V kayışına baktırdım sıkılaştırdılar ses gitti bilginize.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet kayış cıyaklatır. Bu ses ise mekaniksel.
bendede ilk hızlanmada cıykkk diye bi ses geliyordu V kayışı triger kayışı değiştirdikten sonra başıma geldiği için ilk olarak V kayışına baktırdım sıkılaştırdılar ses gitti bilginize.

Aracınız
Bunun nedeni kesin olarak abs mi şimdi? Çünkü bu gıjj sesi viteste olsun veya olmasın ilk harekette geliyo çünkü her türlü

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İlk harekette abs devreye girer. Bir ara iptal etmiştik. Aks körüklerini değiştirdik. Aracı havada hareket ettirdik. Yağ kaçak testi için. Abs lambası yanıyordu. Bu dedim böylemi duracak. Usta aracı sürmeye devam edin kendi söner dedi. Aynen öylede oldu. Sessiz ortamda duyulur. Katır kutur, çatır çutur gibi ses çıkarmaz. Mekanik sestir. Aracın ilk kontaktaki hazırlık aşaması sesi gibi. Benim tecrübem bu yönde.
Bunun nedeni kesin olarak abs mi şimdi? Çünkü bu gıjj sesi viteste olsun veya olmasın ilk harekette geliyo çünkü her türlü

Son düzenleme:
Aracınız
İlk harekette abs devreye girer. Bir ara iptal etmiştik. Aks körüklerini değiştirdik. Aracı havada hareket ettirdik. Yağ kaçak testi için. Abs lambası yanıyordu. Bu dedim böylemi duracak. Usta aracı sürmeye devam edin kendi söner dedi. Aynen öylede oldu. Sessiz ortamda duyulur. Katır kutur, çatır çutur gibi ses çıkarmaz. Mekanik sestir. Aracın ilk kontaktaki hazırlık aşaması sesi gibi. Benim tecrübem bu yönde.

Şu an netleşti olay. Bende ayrıca kalkışta titreme olduğunda metalik bir cızırtı geliyo metal metal titreşimle değer ya ara ara oluyı bu da heralde egzoz diye düşünüyorum ama bulamadım

Geri