Vtec yavaşlarken silkeleme

Arkadaşlar herkese merhabalar aracım 2017 exe cvt fabrikasyon lpgli . Şimdi vtec devreye girdiği için araçta hızlanırken veya sabit 70 km gibi bir hızda silkeleme oluyor evet bunu kabul ettik ama benim şöyle bir sorunum var. Örneğin 40 km hız ile gidiyorum. Fren yapıp duracağım 28 km hıza düştüğümde araç yine azıcık silkeliyor sonra da duruyor. Devir çubuğu yavaşça inerken 28 km hızda iki diş kadar yukarı yükselip sonra sabit çizgisine yavaşça düşüyor. Çok küçük de olsa bir silkeleme yapıyor bu dediğim hız aralığında. Bu da vtec den mi oluyor acaba sizlerde de böyle bir sorun var mı. Defalarca denedim dediğim gibi tam 28 km hıza düştüğümde bu olay oluyor sonra devir çubuğu sabitleniyor. Rölantide çubuk sabit başka hiçbir sıkıntım yok. Acaba lpg ayarlarına bir baktırsam mı sizlerde de oluyorsa hiç oynattırmak istemiyorum da. Farklı marka istasyonlardan da yakıt aldım ama durum değişmedi. Sorun yeni mi oldu yoksa hep mi böyleydi bilemiyorum birkaç haftadır dikkatimi çekti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6853]i_karabiber[/MENTION] Servise aracınıza lpg yol ayarı yapmalarını isteyebilirsiniz, sanki ayardan dolayı devir dalgalanması yaşıyorsunuz gibi.

yeni kasa fc5 te ayar malesef yok.obd den araç ecu su otomatik ayar yapıyor.pc ile müdahale olmuyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sanmıyorum hocam dün benzinde sürdüm denedim sorun yok. Lpgye geçince başlıyor sorun çok çok az hissediliyor ama ben anlayabiliyorum. Haftasonu bi gideyim olmazsa test aracını da bir denerim bakarım onda da oluyor mu diye.

Arac motor freni yapiyor olabilir. Yokus asagi veya duz yolda frenlemelerde arac vites kuculterek motor freni yapiyor. Bahsettiginiz boyle bir sey olabilir mi dikkat ettiniz mi

Sanmıyorum hocam dün benzinde sürdüm denedim sorun yok. Lpgye geçince başlıyor sorun çok çok az hissediliyor ama ben anlayabiliyorum. Haftasonu bi gideyim olmazsa test aracını da bir denerim bakarım onda da oluyor mu diye.

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

Geri