Yağ değiştirdikten sonra sesin artması

Ad Soyad
Mahmut BAYAT
Aracınız
Civic FD6 2009
Aracı 30.12.2022 tarihinde aldım. Yağ ve filtre değişimi için ustaya götürdüm. Ek'te sunmuş olduğum yağı koydurdum. Daha sonra anormal bir şekilde aracın sesi değişti. Öncede rölantide sanki stop etmiş gibi bir ses varken şimdi ise dize araç gibi bir ses çıkarıyor.
1674290616531.png

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
LPG Enjektörlerinin sesi öyledir. Araç lpg'de çalışmazken sessiz gelebilir. Subap ayarına da baktırmakta fayda var.

Yağ orijinalse dert edecek bir şey olmaması lazım.

Ad Soyad
Mahmut BAYAT
Aracınız
Civic FD6 2009
LPG Enjektörlerinin sesi öyledir. Araç lpg'de çalışmazken sessiz gelebilir. Subap ayarına da baktırmakta fayda var.

Yağ orijinalse dert edecek bir şey olmaması lazım.
yağ orjinal. Bizim burası küçük bir yer usta bulmak mesele. Merkeze gittiğimde bir baktıracağım.

Aracınız
Ben de liqui moly kullanıyorum. Çok memnun olduğum bir yağ. Hatta geçen yağ değişimini 15 bin de yaptım. Yağ hala kalitesini koruyordu. Ayrıca şanzıman yağını da liqui moly kullandım gayet memnunum. Çok bilinen ve satılan bir yağ olmadığı için sahtesi de olmuyor. Direkt egemot veya liqui moly Türkiye üzerinden alıyorum . Bir sıkıntı görmedim ama o ses daha öncede bahsedildiği gibi LPG enjektorlerinden olabilir. Baktirmakta fayda var. Arac kalkarken zorlanıyor veya gitmiyor gibi hissediyorsanız sübap ayarlarına da baktırmak gerekli. LPG ile kullanıyorsaniz bana göre en geç 50000 km de bir subaplara baktırmak gerekli.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri