Yağ eksiltme

hsn

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar
Aracım Honda Civic 2008 fd6 kasa 1. 6 otomatik LPG'li kilometresi şu an 140 bine yaklaştı 130 binlerde aracın yağ seviyesinin tırtıklı yerin ortalarına kadar geldiğini fark ettim. İnternette de bununla ilgili bir çok yorum okudum bazıları lpg li araçlarda bunun normal olduğunu bazıları da araştır bir problem olabileceğini söylediler benzer bir problem yaşayan var mı Varsa nasıl çözdü yardımcı olursa sevinirim

Aracınız
Civic FB7 2012
Araç lpg li olsa da yağ eksiltme belli bir orana kadar makuldür . Ciddi bir yağ eksiği mevcut. Aracın yağını tamamen doldurmanızı ve belli bir km kullanıp tekrar ölçmenizi tavsiye ederim. Azalma görürseniz aracı lifte kaldırıp sızan bir yer var mı kontrol edin. Karter vs. Sızdırma da yoksa aracın yağ yakıp yakmadigini ustaya tespit ettirin. Motorda çekiş düşüklüğü farkettiyseniz iyi bir ustaya kompresyon kaçağı var mı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Aracın en son ne zaman yağ değişimi yapılmıştı. Bakım zamanı geçirildiğinde de bu tarz problemler ortaya çıkabiliyor.

ywzckr

0
Benim 2018 fc5 yag seviyesi dedigin baklava desenli bolumde yarinin da altinda benimki, servise gidince sorucam bende merak ediyorum kesin normal diyecekler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bendeki fb7 kasada aynı. Benzinde hiç eksiltm2zdi ama lpg taktıralı 10.000 km de 0.5 lt eksiltiyor. Yanı tam bakim zamanı geldiğinde baklava desenin tam ortasında oluyor. Hatta i mid ekranda son zamanında uyarı bile verdi ama biraz devirli kullanmıştım o an.
Ustaya sordum ve lpg de eksiltiyor haftta 1 lt eksilteni bile var normal dedi. Fazla sıkıştırırsan da yakar dedi.
Şuan bakımını yaptırdım bakalım ne zaman uyarı vercek.
Bu arada araç 2016 fb7 kasa ve 40.000 de şuan.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri