Civic FB7 Yakıt değerleri hk.

Arkadaşlar iyi akşamlar. 2012 model 160.000km deki FB7 kasa aracımla bugün bir değerlere bakmak istedim uzun yol ve şehiriçi karışık. 200km yol yapmışım 19lt lpg tüketimi var. Değerler nasıl sizce yüksek mi? İdeali ne civarda olmalı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ortalamanız 9,5 litre
Bu kilometrenin ortalama hızı güzergah, yük durumu şehir içi ve dışı kilometreleri bilerek cevap verilmeli.
Kabataslak aynı kilometre yaptığınızı varsayarak şehir içi 10,5 şehir dışı 8,5 denebilir.

Ortalamanız 9,5 litre
Bu kilometrenin ortalama hızı güzergah, yük durumu şehir içi ve dışı kilometreleri bilerek cevap verilmeli.
Kabataslak aynı kilometre yaptığınızı varsayarak şehir içi 10,5 şehir dışı 8,5 denebilir.

Finike-Antalya yolu üzerinde gittim çoğunluk uzun yol gittim aslında ama çok da yavaş gitmedim 110-120 civarıydı genelde hızım. Tek başımaydım yük de yoktu aracımda. Ama aracımda 18"jant var o zaten başlı başına negatif bir etken diye düşünüyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Finike-Antalya yolu üzerinde gittim çoğunluk uzun yol gittim aslında ama çok da yavaş gitmedim 110-120 civarıydı genelde hızım. Tek başımaydım yük de yoktu aracımda. Ama aracımda 18"jant var o zaten başlı başına negatif bir etken diye düşünüyorum

Evet 18 inç jant etkiler. O yoldan geçtim. Düz bir yol değil. Virajlı ve iniş çıkışlar var. Genede 9,5 bana fazla geldi.

Evet 18 inç jant etkiler. O yoldan geçtim. Düz bir yol değil. Virajlı ve iniş çıkışlar var. Genede 9,5 bana fazla geldi.

Peki neler etkileyebilir bu değerleri? Aracımın şanzıman yağı değişimi ve subap ayarı daha geçen ay honda eysa servisinde yapıldı. Onlardan hemen önce filtre ve yağ bakımını yaptırmıştım Man marka aldım onları da. Aracımda bir problem vs olabilir mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki neler etkileyebilir bu değerleri? Aracımın şanzıman yağı değişimi ve subap ayarı daha geçen ay honda eysa servisinde yapıldı. Onlardan hemen önce filtre ve yağ bakımını yaptırmıştım Man marka aldım onları da. Aracımda bir problem vs olabilir mi?

Bakımlarını güzel takip etmişsiniz. Yakıt için tam depo olarak hesaplayın. Aynı istasyondan yakıt alın. Şehir içi ve dışı ayrı hesaplayın. Ek olarak teker hava basıncı, hıza uygun yüksek vites düşük devir (Cvt şanzımanı bilmek), rampalarda zorlamamak, ışıklarda frene çok basmadan durmak, trafikte akıcı bir şekilde kullanmak (yeşil dalga) vb.
Kışın ortalama yakıt 1 litre gibi artar. Kış lastikleride etkiler. Araç ilk çalıştırmada bir dakikadan fazla beklemeyin. Aynı bölgede bulunan Honda'lar ile yakıt kıyaslaması yapın.
Araç sürer iken anlık tüketim değerini takip etmenin de faydası olur.

Geri