Yaşanılan Bir Sorun Mu Yoksa Gereklilik mi? Honda Servis!!!!!!!

Aracınız
Garanti kapsamında değişen parçanın arızası kayışa da hasar verdiyse ve bu hasar nedeni ile kayış da değişmek durumda kaldıysa ücretsiz değişmeliydi bence.
Ama kimi parçalar vardır söküldüğünde değişmesi gerekir, o zaman yoruma açık olabilir ama yine de kayışı sökmeden değiştiremiyorsa yine servisin problemi olmalı.

Başka birkaç yetkili servisi arayarak prosedürlerini sorabilirsiniz, duruma göre itiraz edebilirsiniz.
Honda Türkiyeye Yazdım Bu Konuyu İlgili Bir prosedür Olsaydı Heralde Bana Bunu Bildirirlerdi Ama Durumu Daha İyi Anlayabilmem İçin Beni Usta İle Görüştürdüler Aslında Kayışın İdare Eder Bir Durumu Olabilir Ama Değişmesi Faydalı Olacaktır Mantığı İle Böyle Bir Şey Tale Ettik Ama Kayışta Milimetrik Gevşeme Olduğunu Ve Zamanla Değişen Parçaya Tekrar Bozabileceğini Söylemiş bu Arada Aracımı Alalı 4 Yıl 9 Ay Oldu Uzun Bir Süre Aracımı Hiç Kullanmadım SAdece Haftada Bir Çalıştırdım O da Ya Rolantide 5 Dakika Ya da 500M tur Attım Ondan da Olabilir Belki

Aracınız
Bence de bunu da servisin değiştirmesi gerekirdi.

atıyorum motoru indirmek için şanzımanı ayırmak gerekiyor. bunun için şanzıman ayırma işçiliğini size mi yansıtacaklar? gibi gibi örneklendirmeler arttırılabilir.

Keşke serviste bu konu geçtiği zaman tartışma olarak değil ama normal bir şekilde karşı çıksaydınız.
Haklısınız Ama Akşam Faturaları İncelediğim Zaman Ve Parçaları İnternette Araştırınca Böyle Bir Şüpheye Kapıldım

Aracınız
Son Olarak Arkadaşlar Park Sensörü Aracımı her Stop Ettiğimde Devre Dışı Kalıyor ve Çalıştırınca Bilgi Ekranında Park Sensörler Kapalı Uyarısı Veriyor Tekrar Uzun Park Sensör Butonuna Basıyorum Bip Sesi İle Tekrar Devreye Giriyor. Serviste Bunu Dile Getirdim Bana Butonun İçindeki Küçük Yeşil Ledin Yandığını Söylediler Yani Buton Arızalanmış Ama Led Sarf Malzemesi Olduğu İçin Garanti Kapsamına Girmiyormuş Sadece Park Sensörü Butonunun İçindeki Yeşil Led İçin 147 TL Ücret Talep Edildi Sizce Bu Mantıklı mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son Olarak Arkadaşlar Park Sensörü Aracımı her Stop Ettiğimde Devre Dışı Kalıyor ve Çalıştırınca Bilgi Ekranında Park Sensörler Kapalı Uyarısı Veriyor Tekrar Uzun Park Sensör Butonuna Basıyorum Bip Sesi İle Tekrar Devreye Giriyor. Serviste Bunu Dile Getirdim Bana Butonun İçindeki Küçük Yeşil Ledin Yandığını Söylediler Yani Buton Arızalanmış Ama Led Sarf Malzemesi Olduğu İçin Garanti Kapsamına Girmiyormuş Sadece Park Sensörü Butonunun İçindeki Yeşil Led İçin 147 TL Ücret Talep Edildi Sizce Bu Mantıklı mı?
O fiyat LED'in değilde buton fiyatı muhtemelen ancak iyi bir elektrikçide çok uyguna o LED'i değiştirtebilirsiniz.
Tabi @maksu hocama da bu konuda danışmak lazım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu Kaç Yıl İçinde Oldu Yani Araba Kaç Yaşındaydı?

Henüz ikinci yılını doldurmamıştı.

Konu dışında eklemek istediğim bir şey var. Mesajlarınızda kelimelerin ilk harfleri sürekli büyük yazmışsınız, özellikle uzun mesajlarda okumayı oldukça zorlaştıran bir durum. Tabi ki sizin tercihiniz ama yazım kurallarına riayet ederek yazmaya özen gösterirseniz hem daha okunaklı hem daha anlaşılır olabilir. Ben genelde tamamen büyük harflerle yazılmış, sesli harfler bilinçli olarak çıkarılmış veya kuralsız şekilde sürekli kısaltmalar yapılmış ya da sizinki gibi kelimelerin ilk harfleri büyük olarak yazılmış uzunca mesajları okumamayı tercih ediyorum...

Aracınız
O fiyat LED'in değilde buton fiyatı muhtemelen ancak iyi bir elektrikçide çok uyguna o LED'i değiştirtebilirsiniz.
Tabi @maksu hocama da bu konuda danışmak lazım.
Gözümün içine baka baka ledin fiyatı dediler özellikle sordum buton komple mi değişiyor diye, hayır içindeki led değişmesi gerekiyor sadede dediler honda türkiyeye yazdım bakalım cevap ne olacak

goksel

0
2014 model aracımı 2017 de aldım v kayisinda çatlaklar vardı hemen değiştirdim.10 yıl falan gitmez bir kayış.Sonucta kauçuk malzeme belirli bir ömrü var.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2014 model aracımı 2017 de aldım v kayisinda çatlaklar vardı hemen değiştirdim.10 yıl falan gitmez bir kayış.Sonucta kauçuk malzeme belirli bir ömrü var.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Elbette Ama Son Derece Titizlile Kullanım Şartıyla ve henüz 48binde Bir Kayışın Yıpranması Şüphe Verici

Geri