Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben bu isi bi cözemedim. Yanak ölcüsünün yüksek mi düsük olması mı iyi? 30 olan da var 55 de mesela hangisi neye gore tercih sebebi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bunun bir matematiği yok. İnsanlar kısa yanak mesafesini araca jant alınca kendini daha iyi göstersin diye kullanıyor basık yapıyor aracını vs. Kışın karlı yollarda yüksek yanak kısa taban daha avantajlıdır tutunma artar, geniş tabanda kuru zeminde viraj yol tutuşu iyi olur vs. Aracın orijinal lastik ölçüsü neyse internette lastik ölçüsü kıyaslamari var onları kullanarak değişim yapabilirsiniz.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben bu isi bi cözemedim. Yanak ölcüsünün yüksek mi düsük olması mı iyi? 30 olan da var 55 de mesela hangisi neye gore tercih sebebi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
şimdi yüksek yanak yani 60-65-70 vs gibi bir yanak ölçüsü alçak yanağa göre daha yüksek konfor sağlar ve yüksek yanaklı lastikle bozuk yolda giderken yada kaldırıma çıkmaya çalıştığınızda lastiğe zarar verme riski çok azdır bozuk yolda stabilitesi iyi olur kendisi yeterince esneyerek süspansiyona fazla iş bırakmaz ancak düşük yanak 30-45-40 yanak gibi bir lastik viraj performansını arttırır ve otoban gibi düz yollarda stabiliteyi arttırır çünki rijittir kendisi esnemez ve yerden aldığı yüzey yükünün büyük kısmını süspansiyona iletir süspansiyondan alınabilecek yol tutuşu verimini arttırır, lakin düşük yanak en ufak bir çukurda yada bir sefer kaldırıma çıkmakla yanaktan yarılabilir ve ince yanakta jantlar yoldan gelecek darbelerde hasar görecek konumdadır. İnce yanakta konfor düşüktür sıklıkla her pürüzü hissettirir

Otoban asfaltı gibi pürüzsüz asfalt yüzeylerde sıklıkla kullanıyorsanız ince yanak arabanıza uygundur ancak köy yolu şehir içi engebeli zeminlerde kalın yanak lastik iyidir.

Aracınız
2012 fb7 aracıma yazlık lastik alacağım ama Barum, Hankook ve Falken arasında kaldım kullanıp memnun kalan veya memnun kalmayan, yada başka marka model önerinizi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2012 fb7 aracıma yazlık lastik alacağım ama Barum, Hankook ve Falken arasında kaldım kullanıp memnun kalan veya memnun kalmayan, yada başka marka model önerinizi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Falken ze910 kullaniyorum 35.000km oldu bir problem yok. Dislerinin yarisi erimistir bu kmde. Bitince tekrar falken alacağım sanirim. Falkenin yeni modeli cikmis ze310 daha sesiz bir lastik sanirim yeni modeli de alınabilir.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri