Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Aracınız
Civic FB7 2015
Önerim kısa ve net olacak. Michelin primacy4. Çok araştırdım çok sordum soruşturdum. En baştan beri de aklıma daha çok yatan michelin lastikleri taktım aracıma. Gerçekten en doğrusunu yapmışım dedim. Üzerinde gelen continental premium contact 2 ile arasında dağlar kadar fark var her anlamda. Ön bariz fark ise ses. Buraya her anlamda diye rahatça yazabiliyorum çünkü lastikleri taktırdıktan sonra 2 gün şehir içinde bindim. Sonrasında da Mersin'den İzmir'e yolculuk yaptım. 900 km'den fazla yol yaptım. Yolda yağmur da yağdı. Yağmurda fren viraj performansını da denemiş oldum. yani kısacası 4 günce her koşulda tecrübe ettim lastiği. Gönül rahatlığıyla öneririm. Alın, takın, kullanın. İçiniz rahat etsin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hazır mesaj yazmış iken Temmuz'un 20si itibariyle Continental PremiumContact 6 ile ilgili şu ana kadarki süreçteki izlenimlerimi anlatacak olursam :unsure:
  • Yol tutuş özellikle lastik ısındıktan sonra cidden beni hayran bırakıyor, 4 yıllık Continental PremiumContact 5 ile 110da döndüğümde ufaktan çizgi dışına doğru meyleden ve direksiyonu daha sıkı tutarak kontrol için dikkatli olma ihtiyacı hissettiğim aynı virajlarda şu anda nerdeyse 120 ile araç çok rahatlıkla hiç istifini bozmadan aynen devam ediyor :) Ben PremiumContact 5'i ilk aldığımda bile bu kadar virajlarda rahat olduğumu hatırlamıyorum, yani aynı aracı kullandığıma emin olmasam farklı bir araç diyecem o kadar viraj performans farkediyor :) Eski FD6 aracımdaki Vector4Seasons ile hiç karşılaştırmıyorum, aynı virajda 100 civarında döndüğümde bile tedirgin ediyordu :)
  • Konfor olarak amortisör ile sönümlemesi bence iyi seviyede, kısa-sert çıkıntılar haricinde uzun süredir dan-dun sesi ile pek karşılaşmadım.
  • Ses düzeyi bu lastiğin en zayıf olduğu kalem, kaymak asfaltta sessizliği iyi iken biraz pütürümsü kalitesiz soğuk asfaltta ciddi yol sesi üretiyor, ufak bir müzik açarak bu sorunu bertaraf edebiliyorsunuz ama benim FB7 yalıtımlı olduğu halde bu şekilde, yalıtımsız bir FB7de bu seviye cidden rahatsız edici olabilir.
  • Aşınma düşündüğüm hızlı gerçekleşecek gibi geliyor, lastiğin dış yüzeyi cidden çok yumuşak yapıda, tırnağım çok kolaylıkla lastiğin dişlerine batabiliyor, sökülen lastikte bu daha daha zordu :) Sanki aşınması hızlı olacak izlenimi veriyor, özellikle yol tutuşuna bağlı virajlara korkusuzca daha hızlı girme isteği oluşturması da bu aşınmayı arttırıcı ek bir faktör :)
İlerleyen kullanımlarda izlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim :)
Bayram vesilesiyle 800 km.lik bir yolculuk daha yaptım ve bu mesajdaki düşüncelerim aynen korunuyor diyebilirim :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu hafta 2 gün yoğun yağışlı yolda 150-200km'ler yapmak durumunda kaldım ve Nokian Wetproof'un ıslak zemin performansından oldukça etkilendim. Yerlerin ıslak veya kuru olması bu lastikte bir fark yaratmadığı düşüncesindeyim, özellikle frenlemede ıslak zeminde : " bu ne! daha mı iyi tutuyor lan!" dedim?. Yıkanmış yollardaki frenlemesi gerçekten muazzam. Hafif tozlu ve kuru zemin olsa kesin abs devreye girerdi dediğim bir kaç deneyimim oldu dik yokuştan aşağı inerken.

Aracınız
Civic FD6 2012
Önerim kısa ve net olacak. Michelin primacy4. Çok araştırdım çok sordum soruşturdum. En baştan beri de aklıma daha çok yatan michelin lastikleri taktım aracıma. Gerçekten en doğrusunu yapmışım dedim. Üzerinde gelen continental premium contact 2 ile arasında dağlar kadar fark var her anlamda. Ön bariz fark ise ses. Buraya her anlamda diye rahatça yazabiliyorum çünkü lastikleri taktırdıktan sonra 2 gün şehir içinde bindim. Sonrasında da Mersin'den İzmir'e yolculuk yaptım. 900 km'den fazla yol yaptım. Yolda yağmur da yağdı. Yağmurda fren viraj performansını da denemiş oldum. yani kısacası 4 günce her koşulda tecrübe ettim lastiği. Gönül rahatlığıyla öneririm. Alın, takın, kullanın. İçiniz rahat etsin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ayni lastiklerden bende yaklasik 1 ay once 4 tane aktirdim.ses şak diye kesildi.yol tutusuda cok guzel.ustelik 1 sene yol yardimi var.kesinlikle tavsiye ederim.hayirli aksamlar.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Lastik konusu baya araştırılıp tartışılıyor. Bilenleriniz mutlaka vardır ama ben yeni öğrendim.Bazı lastik markaları lastikte oluşan sesi azaltabilmek için içerisine sünger koyuyor.Lastikçinin dediğine göre de ciddi fayda sağlıyormuş.
IMG_7793.JPG
IMG_7792.JPG

06 HONDA 2234

S

Silinen üye 20336

Guest
Lastik konusu baya araştırılıp tartışılıyor. Bilenleriniz mutlaka vardır ama ben yeni öğrendim.Bazı lastik markaları lastikte oluşan sesi azaltabilmek için içerisine sünger koyuyor.Lastikçinin dediğine göre de ciddi fayda sağlıyormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 254043
Ekli dosyayı görüntüle 254044

06 HONDA 2234
Daha önce duymamıştım. Paylaşım için teşekkür ederim.
Bildiğiniz sünger kullanan marka/modeller var mı? Eklediğiniz fotoğrafı siz mi çektiniz öyleyse hangi markaydı?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Daha önce duymamıştım. Paylaşım için teşekkür ederim.
Bildiğiniz sünger kullanan marka/modeller var mı? Eklediğiniz fotoğrafı siz mi çektiniz öyleyse hangi markaydı?

Bildiğimiz yumuşak sünger.Fotoyu ben çektim,lastikler hankook tu. Süngersiz lastiklere de kendimiz yapabileceğimiz bişey. Ben ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum

06 HONDA 2234

S

Silinen üye 20336

Guest
Bildiğimiz yumuşak sünger.Fotoyu ben çektim,lastikler hankook tu. Süngersiz lastiklere de kendimiz yapabileceğimiz bişey. Ben ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum

06 HONDA 2234
Sonucun nasıl olacağını merak ettim. Ben de fırsat bulursam uygulayayım. Siz uygularsanız sonucu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim. ??

Geri