Yeni hondalarda eco benzinli yokuş performansı hk

ywzckr

0
Evet o kismi ben yanlis anlamisim.. O bahsettiginiz araclarla kiyaslandiginda arada ki farki ya da torku gerek sanziman gerek Vtec sayesinde kapatiyor ise de ihtiyac duyulmamis olabilir, Ama bizzat denemedigim icin fikir yurutemiyorum. Lakin Honda dunyanin en buyuk motor ureticisi, gerek ya da eksik gordukten sonra bu bahsettiginiz iyilestirmeyi en kolay yapabilecek firma, o yuzden bir bildikleri vardir diye dusunuyorum. Tabi ki bu benim sahsi fikrim.

OTV dediginiz gibi keske olmasa ya da daha mantikli seviyelerde olsa bizde ufak motorlara bagli kalmasak :) Gerci simdiye kadar 10 taneden fazla arac sahibi oldum, yeni aldigim civic harici sadece 1 arabam kucuk motorluydu, geri kalani hep buyuk motorlardi, turbolu kucuk motordansa atmosferik buyuk motoru her zman tercih ederim gerek kullanim zevki gerekse uzun kullanimda saglamlik acisindan

Estagfirullah hocam, kiyaslama yapmak dogru olmaz ama 2.0 atmosferik ile 1.4t anca kiyaslanir kiyaslarken torka degilde beygir gucu benzer olsa kiyaslamalarini anlarim Arada cok fark olmadigi gorulur zaten atmosferik daha iyi bencede. vtec 1.6 motorda yok yada sizin kullandiginiz typer sanirim bizimkinin sadece adi vtec degisken zamanli subab turkcesi, aynisi toyota 1.6da da var ismi farkli sadece. O da arac ekonomi saglasin diye ekstra bir performans saglamiyor asil amaci gaza yuklenmedikce ekonomi saglamak. Yabanci forumlarda cok okudum adamlar 2.0-3.0 motor kullandiklari icin pek bizim gibi performanssizliklari konusmuyorlar hala da atmoferik satin aliyorlar. Motor gelistirmeye harcanan yatirimin cok yuksek maliyetleri var motorsiklette honda saglam ama performans olarak diger firmalar hondaya fark atiyorlar, honda performans gelistirmeleri birakti sanki. 1.8 en dusuk hacim yurt disinda satilan atmosferik, hatta bizim araclarin az daha performans yukselsin diye hondata ile maillestim 1.8 icin yazilimlari bizim 1.6 ya uygun mu diye adamlar 1.6 ya hic dokunmani tavsiye etmem dedi adamlar, amacimda araci turbolamak degil %10 performans artsa ben basacagima aracin ekonomisi artar diye dusundum. Bende ayni fikirdeyim atmosferik 2.0 uzeri gercekten araba ama malesef turkiyede binemeyoruz. O yuzden turbo zamanla ele gecirecek hepimizi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mkkadi

0
Burada sorulan soru kıyaslamadan çok yokuş performansı. Atmosferikle kiyaslarsak kötü olmayabilir ama bence genel olarak atmosferik motor araç yokuşta torkunun düşük olması ve özellikle düşük devirden itibaren torkunu vermemesi nedeniyle performansı çok iyi denilemez. Düşük vites yüksek devirle biraz kompanse edilebiliyor.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Günümüz dizel ve turbo motorları ile kıyaslayınca yokus performansı düşük,burası net, Aksini iddia eden kendini kandirir.
Yokus performansi Yeterli mi sorusunu soracak olirsaniz o boraz subjektif, bana yeten sana yetmez.

Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam insanlar haksiz da degiller, atmosferik motor ortaya cikali cok zaman oldu hicbir iyilestirme yok uzun yillardir. Ayni hacim motorda Toyota 132 bg 160nm tork yada megane 115bg 156 nm tork sunuyor. Honda hicbir gelistirme yapmadi. Bence 1.6 atmosferikte isteseler 170 nm tork uretirlerdi ama hybrid ve turbonun gelismesiyle dusuk hacimli atmosferik zamanla silinir dunyadan. Atmosferik arac 2.0 olmaliymis kullandikca bunu anladim ama vergisine can dayanmaz bu ulkede. Ulkemizde atmosferigin satilmasinin tek nedeni lpg uyumu. Suan felaket lpg tuketiyor arabam kis geldi, benzine hergun indirim geliyor lpg ye ise indirim gelmiyor lpg kullanmanin pek bir avantaji kalmadi. Eger akaryakit fiyatlari boyle kalacaksa dusuk hacim turbo motor daha mantikli gibime geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Size katılıyorum. Eskiden kuş serisini yıllarca bize sunan firma gibi, nasılsa memnun alanlar diye hiç bir geliştirme çalışması yapılmıyormuş Honda'da.

Geri