Civic FC5 Yetkili Servis harici bakımlarda garanti devam eder mi?

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayda 15 Bin km yol yapan birisi olarak kendimi hayal edersem şunları yapardım ;

-öncelikle servisin kapısından kesinlikle geçmezdim.
-her ay aracımın yağını ve tüm filtrelerini kendim değiştirirdim.
-sadece şanzıman yağını değiştirmek için servise giderdim, o da yağıda dışarıdan kendim alıp giderdim.
- hatta ve hatta abartmıyorum, eğer aracıma en az 2-3 yıl bineceksemde, bakım seti parçalarınıda yıllık olarak düşünerek ucuza alırdım. yani yılda 12 kere bakıma sokacaksam kendim 12 paket seti toptan alırdım.

Böylece ;

1 bakım seti 300 Tl den hesaplarsam topluca aldıgımda 12 adetten 50 tl indirimli alsam toplamda 1 yıllık bakım seti 3.000 TL ye gelmiş oldu.
Bunun her 60 bin km sinde şanzuman yağı değişsem yılda 3 seferden 750 TL x 3 eder oda 2250 yağ parası. servise işçiliğinede 250 tl den 3 kere gittiğimde 750 TL eder

Yani kısaca hesaplarsak, aracım yıllık 180 bin km yapacağına göre

3.000 TL 12 aylık bakım seti
2250 TL 3 kere şanzuman yağ parası ve 750 TL işçiliğik toplam servise 3000 TL

Genel toplam

6.000 TL etmiş oldu, gördüğünüz gibi, her 15 binde motor bakımını 12 defa kendim değiştirerek ve her 60 binde 3 defa şanzuman yağını serviste değiştirerek bu işi halletmiş oldum.

Aracınız
Civic FC5 2017
hiç düşünmeden dizel megane alırdım. bir araba parası da yakıttan kazanırdım...

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam dizel az yakıyor gıbı gozuksede mazot pahalı ve bakımı daha da pahalı onu gectim dizel aracın parçası bozuldumu benzin lı aracın ıkı katı yani bılmıyorum .ama uzun km de bu farkı da cıkarabılir aslında Honda nın dizeli ni alsa sanırım çıkarır reno cabuk bozulur Honda bozulmaz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam daha önce megane kullandım şimdi de arkadaşım kullanıyor. parçası hondadan ucuz. bir depoyla bin kmden fazla gidiyor. konforu da fena sayılmaz.
Hocam dizel az yakıyor gıbı gozuksede mazot pahalı ve bakımı daha da pahalı onu gectim dizel aracın parçası bozuldumu benzin lı aracın ıkı katı yani bılmıyorum .ama uzun km de bu farkı da cıkarabılir aslında Honda nın dizeli ni alsa sanırım çıkarır reno cabuk bozulur Honda bozulmaz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Bosch car servisten 2003 vtec 2 için hava filtresi almayı düşünüyorum. Daha önce bosch car servisten filtre alan oldu mu tecrubeleriniz nelerdir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Tüm yorumları okudum, ama herkeste bir kararsızlık durumu var. Bu konuda tecrübesi olan dışarıda yaptırıp sonra servisle muhattap olan kullanıcılar var mı aramızda?

Geri