Yokuş Kalkış Desteği

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba, aracım 2020 elegance otomatik henüz 1 aylık bir araç, 2-3 gün önceye kadar brake hold açık değilken , çok dik yokuşlarda bile tamamen durduktan sonra ayağımı frenden cektigimde araç geriye kaydirmiyordu. 3-4 dk böyle bekledigim oldu ancak şimdilerde 2 sn sonra kayıyor. Bunun bir ayarı var mı? Yoksa önceden bu şekilde çalışması fren kampana vs... Gibi akşamların yeni olmasindan mi kaynaklanıyordu???

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Normalde 2,3 saniye sonra kayması gerekiyor olması gereken böyle adı üstünde kalkış desteği direk durdurma etkisi yapmıyor. Brake hold açıksa o zaman durur tabi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar brake hold hiç kullanmadım zaten aracı stop edip çalıştırınca brake hold kapaniyor. Ben 1 ay bu şekilde kullandım yani yokuşta tam durduktan sonra araç kalıyordu bende hill holder süresiz sanmıştım belkide aksamların yeni olmasindan kaynaklanıyordu bilemedim...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kayması gerekiyor sizde nasıl olmuş anlamadım o şekilde şanzıman da zarar görür yapmayın geri kayınca falan stop eden araçlar oluyordu koruma sağlama açısından.

Geri