Yokuşta p ye alamama

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar hiç yokuş yukarı parka alma sorunu yaşayan var mı? Düz eğimsiz yollarda sorun yaşamıyorum. Ancak eğimli yollarda park ederken p ye alamıyorum arabayı çalışırken denedim olmadı bide arabayı kapatıp o şekilde deneyeceğim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı aramızda??

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba @Ha5istian
Hali hazirda zaten yokuş yani (Rampa) yukarı park durumunda otomatik vites olsun düz vites olsun önce vites boşa alınır ve bütün güç el frenine yüklenir daha sonra otomatikte P ye (PARK) düzde ise vitesde 1'e atılırak saglıklı bir şekilde araç park edilir sizin yapmak istediginiz şekil şanzımanı zorlayan bir durum ondan dolayı denememenizi öneririm.

Aracınız
Civic ES7 2002
Evet önce N ye alıp el frenini çekip arabanın yükünü frene yükleyin ondan sonra P ye alın. Arabanın ağırlığını şanzımana yüklemeyin sakın.

Aracınız
Civic FB7 2015
Teşekkürler arkadaşlar ama sorunum nasıl park edileceği değil. Vites boşta olduktan sonra dahi p ye geçmiyor. Bildiğin p ye atamıyorum. Bugün olmadı ama arada yokluyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar hiç yokuş yukarı parka alma sorunu yaşayan var mı? Düz eğimsiz yollarda sorun yaşamıyorum. Ancak eğimli yollarda park ederken p ye alamıyorum arabayı çalışırken denedim olmadı bide arabayı kapatıp o şekilde deneyeceğim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı aramızda??

Selam Üstadım....

Otomatik şanzuman hassastır ve vites değişikliklerini araç durmadan yapmam (geri vitese atarken) , buna çok dikkat ederim..aracı stop ederken mutlaka N ye alır El frenini çeker, ayağımı frenden çeker, sonrasında frene basıp P ye alırım...Şanzumana yük binmesin diye...Bu konu önemlidir....Hatta kırmızı ışıkta bile N ye alırım..

Size tavsiyem öncelikle N ye alın...sonra el frenini çekin sonrasında P ye almanızdır.Bu şekilde sorun oluyormu Bi deneyin....Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler arkadaşlar ama sorunum nasıl park edileceği değil. Vites boşta olduktan sonra dahi p ye geçmiyor. Bildiğin p ye atamıyorum. Bugün olmadı ama arada yokluyor.

N de iken bile bazen sorun yaşıyor iseniz..Başka Bi sorun var demektir...Umarım önemli bişey yoktur...En kısa zamanda aracınıza baktırmalısınız bence

Aracınız
Civic FB7 2015
N de iken bile bazen sorun yaşıyor iseniz..Başka Bi sorun var demektir...Umarım önemli bişey yoktur...En kısa zamanda aracınıza baktırmalısınız bence

Bugün makineye bağladılar herhangi bir sorun çıkmadı şanzıman yazılımı resetlendi umarım bir daha aynısını yaşamam çünkü o vakit aracın anahtarını da alamam.

Geri