Yol Sesi azaltmak için lastik önerisi

Aracınız
Civic ES7 2002
Michelin hamur olarak diğer lastiklerden yumuşaktır bu yüzden araç içine daha az ses verir ama
diğer taraftan sert hamurlu lastiklere göre daha çabuk aşınır.
Bir yerden taviz vermek gerekiyor.
İkisinden de taviz vermem diyorsanız Continental alın. O zaman da lastik başına 2000 tl veriyorsunuz.
Continental de db i düşük lastik görmedim ben henüz bizim ebatlarda. Ben 195 60 15 lastik alacağım ama arştıra araştıra bir hal oldum. Nihai kararı hala veremedim..

Aracınız
Civic FB7 2013
Continental de db i düşük lastik görmedim ben henüz bizim ebatlarda. Ben 195 60 15 lastik alacağım ama arştıra araştıra bir hal oldum. Nihai kararı hala veremedim..
Açıkçası ben İstanbul'da önceki aracıma M+S sertifikası (Çamur ve Kar kullanımı) olan Falken As210 dört mevsim almıştım. Muazzam yol tutuşu ve rahatsızlık vermeyen sesi ile fazlasıyla memnun kalmıştım.
Fiyatı da piyasa ortalamasınn bir tık altındaydı. Aynı zamanda Japonlarla ortak (Sumitomo Tires) Çankırı'da üretiliyor. Bu da ülke ekonomisi için ayrı bir olumlu katkı.
Biraz araştırıp kullanıcı yorumlarına bakabilirsin fakat Eskişehir'de kışlar sert geçer oraya uygun olur mu bilmem.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Açıkçası ben İstanbul'da önceki aracıma M+S sertifikası (Çamur ve Kar kullanımı) olan Falken As210 dört mevsim almıştım. Muazzam yol tutuşu ve rahatsızlık vermeyen sesi ile fazlasıyla memnun kalmıştım.
Fiyatı da piyasa ortalamasınn bir tık altındaydı. Aynı zamanda Japonlarla ortak (Sumitomo Tires) Çankırı'da üretiliyor. Bu da ülke ekonomisi için ayrı bir olumlu katkı.
Biraz araştırıp kullanıcı yorumlarına bakabilirsin fakat Eskişehir'de kışlar sert geçer oraya uygun olur mu bilmem.
Ben de lastik arayışındayım şu günlerde, kafam karıştı. Sebebi As210 mu yoksa direk falken yazlık mı alsam diye. Açıkcası As210'un yaz performansını ve ömrünü merak ediyorum. Nasıldı sizde? Yaz-kış değiştirmek artık hem maliyetli hem de zahmetli gelmeye başladı. Ama bir yandan da düşünüyorum yazın yaz lastiği kışın kışlık kullanmak daha mantıklı. Bizim fb7 ler sert süspansiyonlu en azından yazlık yumuşak lastik olursa bir nebze de olsa rahat sürüş olur diye düşünüyorum. Kararsızım :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben de lastik arayışındayım şu günlerde, kafam karıştı. Sebebi As210 mu yoksa direk falken yazlık mı alsam diye. Açıkcası As210'un yaz performansını ve ömrünü merak ediyorum. Nasıldı sizde? Yaz-kış değiştirmek artık hem maliyetli hem de zahmetli gelmeye başladı. Ama bir yandan da düşünüyorum yazın yaz lastiği kışın kışlık kullanmak daha mantıklı. Bizim fb7 ler sert süspansiyonlu en azından yazlık yumuşak lastik olursa bir nebze de olsa rahat sürüş olur diye düşünüyorum. Kararsızım :)

Dediğim gibi As210'dan yol tutuş ve performans olarak çok memnundum.
Ben önceki aracımda Leon'da (MK2) kullandım. Tabi Leon'un amortisörleri oldukça yumuşaktı ve yol tutuşu da fazlasıyla iyiydi ve yol sesi anlamında izolasyon da Civic'e göre çok daha iyiydi.
Leon ile 100 ile girdiğim virajlara civic ile 80 ile giremiyorum. Lastik illa li fark eder ama aracın yol tutuşu da önemli.
Bundan dolayı As210 Civic'te nasıl davranır net söyleyemem. Direkt civic'te kullananlar daha sağlıklı bilgi verecektir.
Eğer İstanbul'da değil de Anadolu'da yaşıyor olsaydım. Yaz-kış ayrı lastik kullanırdım ama burada kışlar en fazla sıfırın altında 4-5 derecelere düşüyor ve 2-3 gün yerde kar görüyoruz.
Bu sebeple yıllardır 4 mevsim kullanıyorum.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Geçen sürede her bir takım farklı markalardan olmak üzere 12 takım lastik kullandım ve son kullandığım Michelin Crossclimate ların son halini paylaşıyorum :) Şu an araç üstünde Petlas pt535 4 mevsim lastik var yaklaşık 10 bin km oldu yazın almıştım. Kim ne derse desin ülkemiz yollarına en uygun lastik Ya Lassa ya Petlas :)
Ülkenin tümünde iyi yollar olmadığı kesin, benim önerim batıdaki büyük şehirler için geçerli, onun dışında sıkıntı olabilir. Katılıyorum.

Aracınız
Civic FD6 2011
Ses sorunun lastikle geçeceğini düşünmüyorum. Yalıtım çözüm olabilir. Lastik olarak conti premium serisi kullanıyorum arabanı direksiyon keyfi arttı tavsiye ederim. Dayanıklı olması için sert lastik öneririm tahta gibi taş gibi kullanım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses sorunun lastikle geçeceğini düşünmüyorum. Yalıtım çözüm olabilir. Lastik olarak conti premium serisi kullanıyorum arabanı direksiyon keyfi arttı tavsiye ederim. Dayanıklı olması için sert lastik öneririm tahta gibi taş gibi kullanım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
yalıtım yeterli olmuyor maalesef. gürültüden şikayet eden kullanıcılar sessiz lastiğe geçerek ise başlamalarını öneririm.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Falken zx serisini çok tavsiye ediyorlar ve ben ise bu lastiği almak ile başlayacağım,ben de Goodyear eagle sport var maalesef?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Almış olduğum 2022 üretimi Felken Ziex ZE310 lastiğim dün geldi. Memnun kalırım inşallah, taktırdıktan sonra yorumlarımı belirtirim.

Geri