Yolda Kaldık

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşımın aracı az önce yolun ortasında kaldı. Fotoğrafları ekliyorum. Sırayla bütün ikaz ışıklarını yakmaya başlamış. Sonrasında arkadaşım durup stop etmiş. Tekrar çalıştırdığında araba P'de kalmış ve vites P'den çıkmıyormuş. İkaz lambaları sırayla yanmaya devam ediyormuş. Araç 4000 km'de daha. Ne olmuş olabilir, fikri olan var mı?3A5B8954-5180-49E4-8BFC-E21467ED96DA.jpeg

Ekli dosyalar

• 83304797-DC66-4F41-806A-BC9E50BF4328.jpeg
    83304797-DC66-4F41-806A-BC9E50BF4328.jpeg
    98.1 KB · Görüntüleme: 155
  • 9D259469-F663-4E6A-8588-E5A98EB6BF2D.jpeg
    9D259469-F663-4E6A-8588-E5A98EB6BF2D.jpeg
    83.8 KB · Görüntüleme: 156

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İlk aklıma gelen akü bitmek üzere olduğu ama benden başka kimsenin aklına gelmemiş nedense ilginç :)
Hareket halinde olay olduğu için alternatör daha ağır basar. Yorumda stop edip tekrar çalıştırdık diye belirtilmiş. Akü zayıf olsa araç zor çalıştı diye ekleme yapılırdı diye düşünüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@behzat35 Geçmiş olsun. Sıfır araçlarda enderde olsa bu tarz problemler olabiliyor. Uzun yolda hibrit kasa Toyota Corolla'nın çekici üstünde gittiğini yakın zamanda müşahede etmiştim.
> Benimde ilk aklıma gelen soket ve kablolarda oluşan temassızlık veya yerinden çıkma olabilir. Ecu bu arızaları ciddi görüp şanzımanı kilitlemiş olabilir.
> Geçmişte gördüğüm bir tecrübe: 2001 model skoda octavia 1.6 lpgli aracımız vardı. Akşam karanlığında giderken sürücü çukuru görmemesi sonucu sol ön tekerle sert şekilde girip çıkıyor. Araç orada stop ediyor. Elektrikci geliyor çözemiyor. En son çekici ile şehir merkezine gidiyor. Uzun uğraşlar sonucu bulamıyorlar. En son orada çalışan birisi bir kabloda anormallik olduğunu farkediyor. Meğerse yerinden çıkmış. Onu takınca araç tek marşla çalışıyor. Küçük bir şey fakat bazen mide bulandırıcı olabiliyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar fikirleri için herkese teşekkür ederiz. Araç o akşam çekici ile servise gitti. Alırken arka stoplar led olarak değiştirilmişti İzmir Çamkıran bayiisinde. Zaten Çamkıran adlı o sıkıntılı bayiinin bu tarz aksesuarları zorunlu tutma tavrını bilen biliyordur. Zorunlu tutmalarının yanı sıra gerçekten aksesuar işçilikleri çok kötü. Daha önce de aksesuarlar hakkında birçok problem yaşamıştık. Bu sefer de taktıkları arka led stoplar su almış. Su alınca da aracın sigortasında sıkıntı yaratmış ve araç kilitlemiş kendini. Durum hakkında bilgi vermek istedim...

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş olsun merak ettim aracı teslim alırken orijinal stoplarınızı da almışmıydınız ? Bence sonradan takılan çin malı hiçbir far orijinalleri kadar kaliteli değil ve sonradan takılanlardan çok daha pahalı. Stopları teslim almadıysanız birde ekstra oradan para kazanıyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçmiş olsun merak ettim aracı teslim alırken orijinal stoplarınızı da almışmıydınız ? Bence sonradan takılan çin malı hiçbir far orijinalleri kadar kaliteli değil ve sonradan takılanlardan çok daha pahalı. Stopları teslim almadıysanız birde ekstra oradan para kazanıyorlar.
Hayır almadık. Değiştirdikleri hiçbir parçanın orjinalini vermiyorlar. O zaman heyecan ile birlikte pek takılmamıştık bu konuya fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle diretirdim.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hayır almadık. Değiştirdikleri hiçbir parçanın orjinalini vermiyorlar. O zaman heyecan ile birlikte pek takılmamıştık bu konuya fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle diretirdim.
İş yerinde arkadaşa da vermemişler daha sonradan gidip almış. Keşke zamanında aldaymışsınız çünkü o üç kuruşluk stoplara çok yüksek fiyat istiyorlar kestikleri faturada kim bilir kaç para yazdılar o stoplara.

Arkadaşlar fikirleri için herkese teşekkür ederiz. Araç o akşam çekici ile servise gitti. Alırken arka stoplar led olarak değiştirilmişti İzmir Çamkıran bayiisinde. Zaten Çamkıran adlı o sıkıntılı bayiinin bu tarz aksesuarları zorunlu tutma tavrını bilen biliyordur. Zorunlu tutmalarının yanı sıra gerçekten aksesuar işçilikleri çok kötü. Daha önce de aksesuarlar hakkında birçok problem yaşamıştık. Bu sefer de taktıkları arka led stoplar su almış. Su alınca da aracın sigortasında sıkıntı yaratmış ve araç kilitlemiş kendini. Durum hakkında bilgi vermek istedim...
Yaşanılan olayın sonucunu paylaşmanız biz kullanıcılar için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Başına benzer durum gelen olursa çok kısa sürede çözüme ulaşabilir. Benim yaşadığım soruna çok benziyor. Konunun başında da bahsetmiştim araç P den çıkmıyor ise ilk akla şase ve sigorta atması gelmeli. Ben 2014 yılında bu olay yüzüne 350 tl vermiştim servise. Şimdiki parayla belki 1000tl dir. Sadece sigorta değişimi oldu açık kalan kablo yalıtımı yapıldı. Ben p den Manuel yolla çıkarıp yola devam etmiştim. Tekrar geçmiş olsun.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aksesuar elektrik bağlantıları düzgün yapılmıyor maalesef. Aracı alırken ışıklı kapı eşiği taktırmıştım kabloların nasıl bağlandığını hep merak etmiştim. Bir gün dayanamayıp kapı fitilinin alt kısmını söküp baktığımda kabloyu fitil ezmesin diye spiral denen kesici alet ile 2mm lik kanal oluşturulmuş alt saç kısımda. Buraya kadar herşey doğru, kanal açılması da sağlıklı. Fakat spiralin açtığı kanalın kenarları traşlanmamış ve müthiş keskin bir yüzey oluşturmuş kabloyu da o kanala yerleştirmişler kabloya baskı yapıyordu o keskin yüzeyler. Hemen 4 kapıdaki kabloyu birkaç tur izole bant ile yalıtarak yeniden kanala oturttum. O kenarların o kabloyu kesmesi muhtemeldi al sana kısa devre uğraş dur. Elektrik bağlantılı aksesuar uygulattırırken dikkat edelim sağlam işçilik şart

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri