Yuksek maliyetli araç alim satımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Herkese iyi forumlar . Araç alırken başka bir şehire gittigimizde aracın parasını bankadan EFT yontemiylemi alıcıya aktariyorsunuz yada bankaya gidip parayı çekip peşin olarakmi ödüyorsunuz .araç satın alım işlemi nasıl ilerliyor acaba ?

Aracınız
Bugüne kadar hep eft havale ile aktardım, hele şu devirde nakit 1.000.000 TL falan sayması, çekmesi, yatirmasi hep fuzuli çaba.

Mesela EFT havale yaptık diyelim anında hesapta gozukuyormu yada EFT yaparken ruhsat kimin uzerineyse onami aktarıyoruz parayı nasıl yapıyorsunuz ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Mesela EFT havale yaptık diyelim anında hesapta gozukuyormu yada EFT yaparken ruhsat kimin uzerineyse onami aktarıyoruz parayı nasıl yapıyorsunuz ?
Ben aracımı 517 bine aldım. Bankanın belirlediği maximum 500 bin EFT, 500 bin de havale limiti vardı.

Satıcı ile notere gittiğimizde noter belgeleri aldı işleme başladı. O sırada ben 500 bin EFT, 17 bin TL de havale ile noter huzurunda gönderim sağladım.

Elden vermek risk. Satıcı almadım dediğinde kanıtlamak biraz sıkıntı.

Bir de parayı gönderirken gönderdiğiniz hesabin araç sahibinin ad soyadi ile aynı olmasına dikkat edin. Sonrasında satıcı ben paramı almadım da diyebilir. Bunların örneklerini gördük malesef

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Elden çok riskli havale eft yöntemiyle kayıt altında olması sizin için bir sorun olması durumunda kurtarıcı olur.

Geri