Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
2 km de lpgye gecmesi normal degil. Lpg ayarinda veya tesisatinda dogru olmayan birsey var. Benim arabam ekim ayinda sabhalari 5 km sonra lpgye geciyordu. Lpg tesisatini incelettim. Sicaklik sensoru yanlis yere monte edilmiş. Yerini olmasi geken yere aldirdim. Suan arabam sabahlari 500 mt de lpgye geciyor. Bence bir goster lpg tesisatini ve ayarini iyi bir ustaya incelettir.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benzin tuketiminiz çok fazla, bir anormallik var kesinlikle. Bende istanbulda yasiyorum. Aracimi hergun ise gidip gelirken kullaniyorum. Aylik ortalama 1400 km yol yapiyorum. Aylik benzin tuketimim 30-40 lira civarinda. Bence lpg sisteminizi kontrol ettirin.

Hocam ben aracı kırıkkalede kullanıyorum aylık 100 lira benzin almama rağmen yolda kalıyorum sorun ne olabilir sizin benzin tüketiminiz baya iyi gaz ayarına baktırdım bi sorun yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam ben aracı kırıkkalede kullanıyorum aylık 100 lira benzin almama rağmen yolda kalıyorum sorun ne olabilir sizin benzin tüketiminiz baya iyi gaz ayarına baktırdım bi sorun yok

Hocam iki sebepten dolayi olabilir. Birincisi araci surekli 2-3 km gibi kısa mesafelerde kullaniyor olabilirsiniz. Ikincisi ise arabaniz lpgye gec geciyor olabilir.

Benim kullanim tarzim sabah aksam 23 km yol gidip geliyorum. Arabam lpgye bu siralar 400-500 metrede geciyor. Cok soguklarda 700-800 mt suruyor.

Aracınız
Hocam iki sebepten dolayi olabilir. Birincisi araci surekli 2-3 km gibi kısa mesafelerde kullaniyor olabilirsiniz. Ikincisi ise arabaniz lpgye gec geciyor olabilir.

Benim kullanim tarzim sabah aksam 23 km yol gidip geliyorum. Arabam lpgye bu siralar 400-500 metrede geciyor. Cok soguklarda 700-800 mt suruyor.

Sürekli kısa mesafe kullanıyorum ama şöyle de bir problem var aracın tüm kilometresini gazla yaptığını düşünerek hesaplandığımda 40 kuruş çıkıyor bu araba yolun büyük kısmını benzinle gidiyorsa o kadar gazı ne ara yakıyor kesin bir problem var bakalım çözebilirim inşallah

Lpg ye gecis derecesi 38 olarak ayarli once motor soguk uyarisi sönüyor sonra bi 300 m daha giderken lpg ye geciyor.sizde bu sekilde olmuyor mu ?

Geri