Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sehir ici ve sehir disi yakit tuketim oranlari arasinda dehset bir fark var. [MENTION=11134]Omer42[/MENTION] Galiba normal. Sehir ici 28 kurus yakiyorum diyen illaki cikacaktir sen onlara bakma. boyleleri oldugu surece bizim tuketim oranlarimiz bize haliyle anormal gelecektir. :D ben oldugu gibi kabullendim artik. Yapmadigim sey kalmadi.

Omer42

0
Sehir ici ve sehir disi yakit tuketim oranlari arasinda dehset bir fark var. [MENTION=11134]Omer42[/MENTION] Galiba normal. Sehir ici 28 kurus yakiyorum diyen illaki cikacaktir sen onlara bakma. boyleleri oldugu surece bizim tuketim oranlarimiz bize haliyle anormal gelecektir. :D ben oldugu gibi kabullendim artik. Yapmadigim sey kalmadi.
Bir subap ayarı ve lpg ayarı da ben yaptırayım belki bende 28 kuruş kervanına katılırım.. denemekten zarar mı gelir [MENTION=5525]Hakan_1453[/MENTION]

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Subap ayari onemli. Yakita direkt etkisi var. Subap ayarini yag filtre bakimini kendim yapiyorum. Cok eglenceli oluyor :D

Son düzenleme:

EMRE51

0
Aracınız
selamun aleykum aranıza yenı katıldım :) daha once bılgı almak ıcın gırdım, ama cok basarılı olamadım ,eskı konular var cogu kısı kurus bazında olcu vermıskı cogu ılde ıstasyonda yakıt fıyatları farklı kaldıkı sonradan bu forumu okuyanlar ılerleyen zamanlarda yakıta gore kac kurus yaktıgını anlayamayacaklar benım gıbı bu yuzden bılgı verırken en dogrusu 100 km uzerınden yakılan lıtre yı vermek en dogrusu tabı calısırken benzınle calısma durumu etkıler ama o artık kucuk bır detay :) nacızane fıkrım en onemlı konu ıse bıldırımır de bulunurken yakıt konusunda aracın otomatıkmı manuel mı oldugunu belırtmek bır dıger konu ıse yasadıgınız yada olcum yaptıgınız sehır cunkı bunlar yakıtı cok etkıleyen unsurlar bu yuzden bırı sehır ıcınde 20 kurus yaktım derken bırı shır dısında 410 kurus yaktım dıyor kı tutarsız verıler amac bılgı paylasım ve yardımcı olmaksa detaylar onemlı ben nıgdede yasıyorum ıstanbulda olan bır arac la sehır ıcı bnm yakıtım bır olmaz honda en sorunsuz otomatık sanzumanları ureten fırma olarak bılınır ama guc kaybı yasar bu sorunsuz otmatık sanzumanlar bu yuzden yakıtı surucu tepkısı ıle manuele gore fazladır bunları belırtmek dogru olur ınsallah aracımı salı gunu teslım alacam daha once 2005 vtec es ve 2012 fb7 premınumum olmustu salı elegence alcam kısmet saygılar :)

Istanbulda yasiyorum. 100 km de 10 lt lpg, 1445 km de 31litre de benzin yakmis; yani 100km de 2 lt benzin. 3 liradan lpg aliyorum 30 kurus lpg + 5.57 benzin aldim 12 kurus da benzin toplam km basina 42 kurus yakit tuketimi var. Eco hep acik sekilde durum bu. Tanidikta 1.2 tsi dsg jetta var karma tuketiminin 7 litre oldugunu soyluyor. Hem biz lpg takip aracin orjinalini bozuyoruz hem riskli , millet benzinli arabaya binip ayni parayi ödüyor. Sanzimaninin sorunsuzlugu olmasa degistirmeyi dusunurdum civic i jetta veya octaviayla.

Aracınız
Istanbulda yasiyorum. 100 km de 10 lt lpg, 1445 km de 31litre de benzin yakmis; yani 100km de 2 lt benzin. 3 liradan lpg aliyorum 30 kurus lpg + 5.57 benzin aldim 12 kurus da benzin toplam km basina 42 kurus yakit tuketimi var. Eco hep acik sekilde durum bu. Tanidikta 1.2 tsi dsg jetta var karma tuketiminin 7 litre oldugunu soyluyor. Hem biz lpg takip aracin orjinalini bozuyoruz hem riskli , millet benzinli arabaya binip ayni parayi ödüyor. Sanzimaninin sorunsuzlugu olmasa degistirmeyi dusunurdum civic i jetta veya octaviayla.
Benzin tuketiminiz çok fazla, bir anormallik var kesinlikle. Bende istanbulda yasiyorum. Aracimi hergun ise gidip gelirken kullaniyorum. Aylik ortalama 1400 km yol yapiyorum. Aylik benzin tuketimim 30-40 lira civarinda. Bence lpg sisteminizi kontrol ettirin.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sabahlari 2 km de anca geciyo lpg ye bu aralar. Her gun kullaniyorum araci gunluk 4 km haftalik 28 aylik 100km nin uzerinde benzinde gidip geliyorum yol bilgisayari 10.9 falan gosteriyo tuketimi . 3 ay once fullemistim en son aylik 10 ar litre tuketmis degerler birbirini tutuyo gibi geldi bana.Bi mars basiyorum 10 km sonra kapatiyorum. Aksam da ayni sekilde. Gunluk 20 km nin 4 kmsini benzinde gidiyorum normal bence. Aracin kendi tuketimi oldukca fazla. 10 litre 11 litreden asagi dusmuyo sehir icinde kesinlikle

Geri