0 Km LPG’li Aracın Rodajı

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben de geçen ay aldım. Bayiden çıkar çıkmaz lpg yi fulleyip kullanmaya başladım. Hiç gerek yok bence yazık bir depo benzine. Aracı ilk 1000 km çok bağırtıp sıkıştırma yeter

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Öyle bir şey olsa kitapçıkta da yazar, bayi de söyler.
Bana göre şehir efsanelerinden biri bu olay. Kimse detayını bilmiyor, ortada resmi bir söylem de yok. Varsa da ben duymadım, bilen varsa paylaşsın öğrenelim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
O rodaj olayları eskidendi,şimdi araçlar fabrikada max seviyesine kadar zorlanıyor. Boşuna kendinizi kasıp rodaj yapıyorum psikolojisine girmeyin.Dikkat edeceğiniz tek şey motor soğukken araca yüklenmeyin ki bu her km deki tüm araçlar için geçerli.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ne olursa olsun parçalar yeni.
İlla ki alışacak.
1000 km sakin kullanmanın kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum.

Hondanın garanti kitapçığında da sitesinde de
İlk 1000 km aşırı zorlanmadan kaynaklanan problemler olarak yazıyor.

Sadece Honda da değil markaların %90 ında bu tarz ibareler mevcut.

Gözümle göreyim fabrikada rodaj yapıldığını yine de aracı ilk 1000 km sıkmam...

Bayiler işine gelince rodaj yok diyor.
Yakıt çok diyorsun aracınız rodajda zamanla düşer diyor :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
@Alperen58 Hocama katılıyorum. Her ne kadar eskisi gibi ağzımıza yerleşmiş bir rodaj söz konusu olmasa bile parçaların birbirine alışması için ilk 1000km nin önemli olduğunu düşünüyorum. En basitinden geçen gün aracı park ederken akslardan ve rotlardan direksiyonu tam tur çevirdiğimde sesler geldiğini farkettim. Yani araç daha önce bu tarz manevralar ya da kullanımlar sergilemediği için başlarda parçalar alışana kadar narin davranmak en iyisi diye düşünüyorum. İlk 1000km yi benzinle tamamlama düşüncemde tamamen şahsi bir kararım neticede aracımızın motoru benzinle çalışıyor. 1 depo benzin benim cebimi yormaz. Ama 1000km kontrolünden önce 1 depoda lpg bitiricem neticede bir sıkıntı olup olmadığını gözlemlemem lazım. Düşünceleriniz için teşekkürler.

Geri