1.4 is Ses Sistemi Hk.

Merhaba Arkadaslar,
Yaklasik 2 aydir 1.4 is kullanicisiyim ve cok memnunum. Aracima ufak capli bir ses sistemi yapmak istiyorum. Elimde 1000W gucunde kutu JBL subwoofer mevcut. Teyp olarak Pioneer MVH-150UB var. Buna ilave olarak hoparlor ve anfi arayisi icerisindeyim. Oval hoparlor almayi planliyorum. Olcusu nedir? (6x9 dogru mudur) hangi marka ve gucte hoparlor tavsiye edersiniz? Hem subwoofer hem de hoparloru baglayacagim bir anfi oneriniz nelerdir? Simdiden tesekkurler arkdaslar.

iPhone 'umdan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Jbl kaç cm ve tek bobin mi ? Tek amfi mi çift amfi mi kullanacaksınız ? Hoparlör 6x9 diye biliyorum ek kasada, pioneer 6x9 iyi gider. Tek amfide sub'ı köprülü bağlayıp hoparlörleri çiftli bağlamanız gerek. Ben tek amfi 4 hoparlör kullanıyorum 4 kanal amfi ile. 1800w yazıyor ama o kadar güç veriyor mu bilmiyorum :)

Jbl 30 cm ve tek bobin. Tek amfi kullanmayi dusunuyorum ve dediginiz gibi pioneer candir 600 W lik 6x9 modellerine yogunlastim tavsiyeniz uzerine. 4 kanalli hardware amfi hakkinda dusunceleriniz nelerdir?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hardware amfi dediğiniz ne acaba, tam hakim değilim modellere de çıkış güçlerini söylerseniz yardımcı olabilirim :) kaç tane oval kullanacaksınız, toplamda sistemde 1 sub ve 4 hoparlör mü olacak ? Tek bobin sub ile tek amfi rahatlıkla kullanırsınız.

4 kanalli 4x200 olarak yaziyor urun uzerinde. Toplamda 1 sub arka mdf de 2 oval hoparlor olacak. Kapidakileri ses bozuklugu olmamasi icin iptal ettirmeyi dusunuyorum. Can Bey yardimlariniz icin cok tesekkur ederim

Kapılara da 16 veya 17cm alın ses bütünlüğü daha güzel olur. Eğer 2 hoparlörse her türlü yeter zaten de yapmışken 4 alın :) Montajı kendiniz mi yapacaksınız ?

Kapidaki orijinaller muhtemelen yetersiz kalir degil mi? Montaj icin bir arkdasimdan teknik destek alacagim :)

Kesinlikle yetersiz kalır. Kağıttan yapılma ve ufacık mıknatıs var. Pioneer 17cm de öne alın :)

Cok tesekkur ederim yardiminiz icin ve onerilerinizi dikkate alip kapilara 17 cm, arkaya 6x9 ve 800 W lik bir amfiyle sub i bagladik mi islem tamam [MENTION=194]Can[/MENTION]

Aracınız
Civic FB7 2012
Ön tarafa komponent, arkalara koaksiyel!
Ön taraf kulakların hassas olduğu bölge ve güzel bir sahne olmalı. Tizler kafa hizasına yakın, A sütunlarında veya hemen önlerinde, olmazsa kapının dikize yakın köşesine açılacak yuvalara monte edilmeli. Midrange hoparlörler kapı içinde ve cam tarafından rahatsız edilmeyecek bir hacme konmalı. Tiz ve Midler cross-over filtre arkasına bağlanarak uygun sinyallerle beslenmeli.
Anfinin ön tarafa ait çıkışları Hi-Pass filtre şeklinde ayarlandıktan sonra crossover filtreyi beslemeli.
Anfinin arka çıkışları arkadaki oval koaksiyellere doğrudan bağlandıktan sonra iyi bir montaja belki subwoofer bağlamaya bile gerek bırakmayabilir. Tamam, 1000W JBL tadı vermez ama oldukça iyi iş görür.
İlla JBL SW kullanılacaksa ya ayrı anfi almak gerekecek, ya da normal hoparlörlerden bir kısmı (tercihan arka ovaller) anfisiz kullanılmak zorunda kalacak.

.
Uzattım
:D

Geri