1.5 Exe+ mı 1.6 Eco Exe mi?

Arkadaşlar yapmayın 1.5 turbo aracım var Sakarya Bursa arası gidip geliyorum Bursa da da Sakarya’da da şehir içinde kullanıyorum 230 TL depo doluyor şuanki fiyatlara 620 km gidiyor araç İstanbul trafiğinde biraz sorun yaşadım dur kalk yaparken eco moda aldım daha rahat kullana bildim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim anlamadığım herkes uzun yol yaptığı verileri paylaşıyor. Bu araçları gündelik hayatta kullanıyoruz farkına varın. İstanbulda 1.5 turbo araçlar 70 kuruş yakıyor eco elegance araçlar ise 32 kuruş. Taktir sizin

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim anlamadığım herkes uzun yol yaptığı verileri paylaşıyor. Bu araçları gündelik hayatta kullanıyoruz farkına varın. İstanbulda 1.5 turbo araçlar 70 kuruş yakıyor eco elegance araçlar ise 32 kuruş. Taktir sizin

Çok doğru kardeşim salı günü İstanbul’a gittim bu virüs nedeniyle trafik filanda çok fazla yoktu dönüşte fsm civarı az bir trafik vardı araç çok fazla zorlandı dur kalk ve devşrlenmelerde çok sorun çektim bu arabayı alacaksan yapıştırıp gideceksin veya yoğun trafikte şehir içinde eco modunda kullanacaksın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim aracım şu dönemde 10,5lt/100km benzin tüketiyor. Lpg'de tahminimce 13lt/100km yakacaktır, önceki tecrübelerim böyle söylüyor. Dışarısı son 3 gündür -3 ile -7 arasında değişiyor.

10,5x5,5= 57,75 lira benzin
13x3,6= 46,8 lira lpg

100kmde 11 lira fark oluşuyor şehir içinde soğuk havada otomatik fd6'mda.

Gayet net veridir bunlar ;)

Son düzenleme:
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

LPG hesabını da şehir içine göre yap dostum o zaman. şehirler arası 26-28 kuruş yakan araba şehir içi 32 kuruş nasıl yakıyor :D

Aracınız
Civic FC5 2019
Ani hızlanmaya, sürekli araç sollayayım bir oradan bir buradan geçeyim tarzı sürüşünüz yoksa eco exe derim.
Şehir içi ve dışı sürekli radar, hız kameraları vb var. Ben şahsen limitlere uyarım uzun yolda da o kadar hızlı gitmem. 120-130 ıdeal hızım. Sert kullanmadığım için turbo ihtiyacı hissetmiyorum ki yakıt lpg ile çook iyi. Exe ile elegance arasındaki fiyat farkını bilmem ama deri ve anahtarsız giriş çalıştırma çok rahat. İleride de değer kaybetmeyecek özellikler.
1.5 turbo exe plus aracım var, sizin dediğiniz gibi sürekli araç sollayayım, bir oradan bir buradan geçeyim gibi bir derdim hiç olmadı. 1,5 turbo aracı sakin kullanımla LPG aracı sakin kullanım arasında bile dağlar kadar fark var bu arada. her ikisini de uzun süre kullandım.

Exe plus aldığınız zaman Honda sensing özellikleri de birlikte alıyorsunuz, sonra zaten aracı siz kullanmıyorsunuz, uzun yolda kendisi gidiyor, şehir içi sıkışık trafikte kendisi gidiyor, vs. Bu konforu tercih etmek isterseniz kesinlikle exe plus. Sürekli yakıt hesabı yapıyorsanız, zaten civic Eco exe de almayın, çünkü LPG ile bile çok yakıyor araç.

Aracınız
Diğer Markalar
00kmde 11 lira fark oluşuyor şehir içinde soğuk havada otomatik fd6'mda.
Benim aracım şu dönemde 10,5lt/100km benzin tüketiyor. Lpg'de tahminimce 13lt/100km yakacaktır, önceki tecrübelerim böyle söylüyor. Dışarısı son 3 gündür -3 ile -7 arasında değişiyor.

10,5x5,5= 57,75 lira benzin
13x3,6= 46,8 lira lpg

100kmde 11 lira fark oluşuyor şehir içinde soğuk havada otomatik fd6'mda.

Gayet net veridir bunlar ;)

aracınız rs mi

LPG hesabını da şehir içine göre yap dostum o zaman. şehirler arası 26-28 kuruş yakan araba şehir içi 32 kuruş nasıl yakıyor :D
hocam ben 26-28kuruş uzun yolda yakıyor demedim. Başka kullanıcının sert kullanımıdır gazı pahalı alıyordur onu bilemem benim bildiğim tek şey istanbulda 0-2000 km arası zaman zaman trafikte kullandığım 2020 model eco elegance arsacıma 640 TL lik gaz aldım . Daha net bir bilgi istersen kredi kartı ekstresi ve faturaları göstere bilirim. Uzun yolda 1 defa cıktım İstanbul Sultangazi den aldığım gaz ile 130 km sabit hızda ankaraya gittim. 430 km gitti 98 TL ye.Başka uzun yolda deneme fırsatım olmadı. bu arada 3.09 dan milangazdan alıyorum gazı

Aracınız
Civic FK7 HB 2019

Ekli dosyalar

• ankara_ist_20200611.JPG
    ankara_ist_20200611.JPG
    72 KB · Görüntüleme: 57
Geri