Civic FC5 1.5 turbo 10.000 baķım

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar hayırlı işler. Honda kullanıcısı olarak ilk defa aracımı bakıma sokacağım. Bakım zamanı yeni geldi
Aracım 2018 model Civic Rs. 20,000 km bakımına girecek. 10,000 km bakımı ve 2 yıl dolduğu için şanzuman yağının değişeceğini söylediler ve 2,250 tl fiyat verildi. Normal yağ ve filtre bakımı için bu fiyat fazla değil mi?

Eğer indirimde yakalayamazsanız zaten yalnızca şanzıman yağının ücreti 800-900 TL civarında oluyor. Ayrıca motor yağı, hava ve polen filtreleri gibi periyodik bakımlarda değişenler de işin içine gireceği için fiyat normal bir fiyat gibi görünüyor. Ben 2 ay önce 40000 bakımını 1800 liraya yaptırmıştım ama o dönem şanzıman yağı indirimliydi ve dolar 7 liraydı. Şimdi 8e yaklaştı. Aldığınız fiyat yetkili servis fiyatlarını göz önüne aldığımızda ortalama verilecek bir fiyat gibi gözüküyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer indirimde yakalayamazsanız zaten yalnızca şanzıman yağının ücreti 800-900 TL civarında oluyor. Ayrıca motor yağı, hava ve polen filtreleri gibi periyodik bakımlarda değişenler de işin içine gireceği için fiyat normal bir fiyat gibi görünüyor. Ben 2 ay önce 40000 bakımını 1800 liraya yaptırmıştım ama o dönem şanzıman yağı indirimliydi ve dolar 7 liraydı. Şimdi 8e yaklaştı. Aldığınız fiyat yetkili servis fiyatlarını göz önüne aldığımızda ortalama verilecek bir fiyat gibi gözüküyor.
Peki benden önceki sahibi ilk bakımını 11900 km de yaptırmış. zannediyorum belli bir km ye aşabiliyorsunuz. Ben şimdi 20,000 km de sokarsam aslında 8,000 km de bakıma girmiş oluyor. Garanti olarak düşünürsek 20,000 km de girmek mi gerekir. Arabana ekranıda bakım zamanı doldu diye uyarı veriyor çunku. Bir de bazı markalar km dolmasa dahı yıllık bakıma cagırıyor. Honda da durum boyle mı?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Peki benden önceki sahibi ilk bakımını 11900 km de yaptırmış. zannediyorum belli bir km ye aşabiliyorsunuz. Ben şimdi 20,000 km de sokarsam aslında 8,000 km de bakıma girmiş oluyor. Garanti olarak düşünürsek 20,000 km de girmek mi gerekir. Arabana ekranıda bakım zamanı doldu diye uyarı veriyor çunku. Bir de bazı markalar km dolmasa dahı yıllık bakıma cagırıyor. Honda da durum boyle mı?
Evet hocam anladığım kadarıyla sizin araçta 2 yıl dolmuş ama henüz 20 bini tamamlamadınız. 2 yıl dolunca şanzıman yağı değişimi için araç bakıma çağırır. Periyodik bakımda da 10 bin km ya da 1 yıl dolunca çağırır.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet hocam anladığım kadarıyla sizin araçta 2 yıl dolmuş ama henüz 20 bini tamamlamadınız. 2 yıl dolunca şanzıman yağı değişimi için araç bakıma çağırır. Periyodik bakımda da 10 bin km ya da 1 yıl dolunca çağırır.
20 bin tamamladım da önceki bakımı düşününce aslında 8 bin km de erken girmiş olucam. Aslında 10,000 km de bir bakım zaten gereksiz bence. Eskiden 15,000 km debir girerdi benzinli araçlar. Şimdi garantiden dolayı mecbur ne söylenirse yapıcam :)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
20 bin tamamladım da önceki bakımı düşününce aslında 8 bin km de erken girmiş olucam. Aslında 10,000 km de bir bakım zaten gereksiz bence. Eskiden 15,000 km debir girerdi benzinli araçlar. Şimdi garantiden dolayı mecbur ne söylenirse yapıcam :)

Benim bakımlar bir tane ara bakım yüzünden kaymıştı. 10 bin bakımında Castrol koymuşlardı. Ben de faturaları incelerken fark ettim. O zaman 15 bindeydi. İtiraz ettim. Ücretsiz olarak Honda Genuine Motor Oil Type 2.0 ile değiştirdiler. O yüzden araç 25-35'te çağırmaya başladı bakımlara. Dolayısıyla şanzıman yağı değişimimi de 45 binde yaptırdım. Sorun etmediler 5 bin km geçmiş olmasını. Ama 2 yıl dolduğunda durum nasıl oluyor bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Şimdi Çiftkurları aradım 2090 tl fiyat verdi. Bu kadar fiyat farketmesi normal mi? Bir de castrol yağ kullandığını söyledi motor için.

Aracınız
Selamlar, aracım 10.000 km ye geldi. Bakım için bayilerle görüştüm. Çok farklı fiyat veriyorlar. Kocaelinde yaşadığım için Sakarya, istanbul ve izmitten fiyat aldım. Bakımda yağ, yag filtresi hava filtresi ve karter tapa pulu değişiyormuş. Sakarya 1350 fiyat verdi. Istanbul 1000 lira verdi ama polen de dahil. Kocaeli 900 TL dedi polen hariç. Sizce 10.000 de polen değişmeli mi? Kirli tozlu yollarda hiç kullanmadım ki zaten aracı alalı 2.5 ay oldu. Sürekli kullandigim için km oldukça yaptım. Fiyatlar konusunda ne düşünüyorsunuz? Daha ucuza yaptıran var mı?

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Alerjik bunyeniz yoksa 20.000 de bir degistirin. Hatta kendinizde kolayca degistirirsiniz. Youtube dan videosunu inceleyin. En kalitelisi 80-100 tl komurlu. Bosuna fazla para vermeyin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Şimdi Çiftkurları aradım 2090 tl fiyat verdi. Bu kadar fiyat farketmesi normal mi? Bir de castrol yağ kullandığını söyledi motor için.

Kitapçıkta Honda Type 2.0 yağ kullanın diyor. Söylerseniz koyarlar. Zaten fiyatları da hemen hemen aynı. Fiyat farkı da normal. Servisler müşteri yakalamak için fiyat kırıyorlar.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
1.5 Vtec Turbo'ya castrol yağ kullanmayı öneren servisin kapısından dahi geçmeyin bence.

Geri