1.5 Turbo Executive+ Prestige

aykutoğlu

Özel Üye
Arkadaşlar,abiler araç şuan 1650 km oldu aramız gayet iyi yarında nasip olursa bi 800 km daha eklenecek :) Öncelikle siz tecrübeli abilerim/arkadaşlarım araç hakkında bir kaç sorum olacak zira ben ya bulamadım yada zaten yokmuş o özellik.
1. Bu araçlarda bagaj açık uyarısı yok sanırım araçla bayiden çıkarken sanırım bagaj açık kalmış yada anahtardan yanlışlıkla basmış olabilirim o şekilde 1 km falan gittim şehiriçiydi sağolsun duyarlı bi vatandaş işaret etti öyle durup farkettim bagajın açık olduğunu.
2.Uzun far asistanı aktifken karşıdan uzunlarını söndürmeyen adama selektör yapıyorum mesela devreden çıkıyor tekrardan devreye almak için farları açıp kapatıyorum bu normal mi farklı bir yolu varmı yoksa ?
3. En önemlisi şuanlık bu :) Anahtarsız giriş çalıştırma var araca yaklaşınca benim kapım açılıyor fakat benim dışımdaki kapılar açılmıyor diğerlerinin arabaya binmesi için tekrardan kumandadan kapı açma tuşuna basıyorum bunun için herhangi bi ayar mı yapmam gerekiyor yoksa normali mi böyle ?

Merhabalar aracınız tekrar hayırlı olsun.
Ben Executive plus sahibiyim
1. Sorununuz gerçekten bir sorun bagaj kapağı konusunda bir sıkıntı olduğu belli ama tahminim büyük bir sorun değil bağlantısı unutulan bir siviç yada soketleme olduğunu düşünüyorum. Açık kaldığı zaman sesli ve görsel uyarı veriyor.
IMG_2161.JPG

2. Sorunu ben hiç yaşamadım hatta şöyle diyim aracı aldığım 7 Şubat tarihinden beri bir kere bile manuel olarak far yada silecek kolunu kullanmadım. Led farları çok hoşuma gittiğinden gece boş yolda arada sellektör yaparım ardından sokak lambası olmayan bir yere geldiğimde kendi uzunları yakar lamba olunca kısalara döner.

3. Sorun gerçekten ilginç bunu mutlaka servise gösterin güvenlik ile ilgili bir ayar olabilir diye düşünüyorum. Normalde güvenlik amaçlı ben anahtar cebimde araca yaklaşınca elimi kapı koluna atmadan diğer kapılar açılmaz ama ben elimi sokunca tümü açılıyor.

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
3. En önemlisi şuanlık bu :) Anahtarsız giriş çalıştırma var araca yaklaşınca benim kapım açılıyor fakat benim dışımdaki kapılar açılmıyor diğerlerinin arabaya binmesi için tekrardan kumandadan kapı açma tuşuna basıyorum bunun için herhangi bi ayar mı yapmam gerekiyor yoksa normali mi böyle ?

2017 modellerde ekranda araç ile ilgili ayarlar bölümünde düğmeye basınca tek kapı açılsın veya tüm kapılar açılsın ayarı var. Sizin aracınızda da bu ayar vardır.

Aracınız
Merhaba ,
Aracınız hayırlı olsun. Konuyu okumuş olduğum da 1.5L turbo motorlu sedan aracın manuel vitesli halinin mevcut olduğunu anlıyorum.
Hatchback araçta CVT şanzumanın motor gücünü törpülediği hemen hemen herkes tarafından eleştiriliyor. Böyle bir seçenek olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş olduk :)

Aracınız
Merhaba ,
Aracınız hayırlı olsun. Konuyu okumuş olduğum da 1.5L turbo motorlu sedan aracın manuel vitesli halinin mevcut olduğunu anlıyorum.
Hatchback araçta CVT şanzumanın motor gücünü törpülediği hemen hemen herkes tarafından eleştiriliyor. Böyle bir seçenek olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş olduk :)
Törpüleme yok zira hızlanma değerleri neredeyse aynı.

Törpüleme demek yerine hissiszleştirme demek daha doğru olur.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Manuel candır törpüleme 0 100 kalkısta var 0 200 de farkı cvt kapatıyor ama manuel daha bir iki sanıye erken ulaşıyor ve manuel aracı kullanmak her zaman zevkı başkadır helekı bu hondaysa 1.5 turboların manuelı ne yavru typer derler

Gercektende öle ama.

Yakıt gaza basmayınca yakmıyor ama basıncada yakıyor. Guzel araclar bu hondaları oldum olası seviyorum.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hayırlı uğurlu olsun allahım kazasız belasız keyifli sürüşler nasip etsin.. farklı bir paket. Bir kaç resim video paylaşırsanız seviniriz. 189,000₺ idi düz vitesi 199,000 bandında düz vitesler şuanda. %15 bi zam daha bekleniyor, Düz vites ile şuanda otomatik arasında da 30,000₺ Üstü gibi çok büyük fark var. Acaba düz vites olduğu için öndeki aracı takip etme özelliği gibi veyahut başka eksi yönde özelliklerimi var diye düşünüyorum. Bukadar fark olmamalı?
Düz vitesin vergisiz fiyatı 120 binin altında.ÖTV si yüzde Elli.Otomatik vites 120 binin üzerinde.ÖTV oranı yüzde altmış.Otomatik vites düz vites farkı bu nedenle.Ben otomatik olanını 211.400 den aldım.Aldığımda düz vitesle farkı 20 bin civarıydı.ÖTV oranı değişikliği fiyat farkını açmış.Donanım aynı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar,abiler araç şuan 1650 km oldu aramız gayet iyi yarında nasip olursa bi 800 km daha eklenecek :) Öncelikle siz tecrübeli abilerim/arkadaşlarım araç hakkında bir kaç sorum olacak zira ben ya bulamadım yada zaten yokmuş o özellik.
1. Bu araçlarda bagaj açık uyarısı yok sanırım araçla bayiden çıkarken sanırım bagaj açık kalmış yada anahtardan yanlışlıkla basmış olabilirim o şekilde 1 km falan gittim şehiriçiydi sağolsun duyarlı bi vatandaş işaret etti öyle durup farkettim bagajın açık olduğunu.
2.Uzun far asistanı aktifken karşıdan uzunlarını söndürmeyen adama selektör yapıyorum mesela devreden çıkıyor tekrardan devreye almak için farları açıp kapatıyorum bu normal mi farklı bir yolu varmı yoksa ?
İlk iki soru ile ilgili net cevabım yok.Kapıların açılması ayarlardan değiştiriliyor.Ben değiştirdim.Şimdi tüm kapılar açılıyor.Bagaj kapağı açık kaldığında ekranındaki araba resminin bagaj kısmında kırmızı ikaz olması gerekli.Bence sen ilk anda bunu fark edememiş olabilkirsin yoksa ikaz var diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
3.sorunun cevabı ayalar menusunde var karıstırırsan bulursun

Aracınız
Civic FC5 2020
hayırlı olsun aracınız.. Km iyi yol yapmışsınız yalnız :D ben aracımı 20 şubatta aldım, daha 2800 km de :D

Aracınız
Civic FC5 2020
Cevap yazan abilerim, arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bagaj açık uyarısı varmış sanırım ilk sürüş heyecanından olsa gerek birde radyo açıktı sesli uyarıyıda o yüzden farketmedim sanırım trafikte :) Kapı kilitlerini de ayarlardan hallettim artık hepsi açılıyor, keşke araçtan uzaklaşıncada otomatik kilitleseydi kendi kendine. Uzun far asistanında durum hala aynı selektör yaptıktan sonra farları kapatıp tekrardan auto konumuna getiriyorum şimdilik :) Şimdi farklı bir sorularım var cahilliğime verin kurcaladım ama bulamadım.
1. Saat ayarını değiştirebiliyorum fakat tarih bi gün geride mesela bugün 06.06.2020 benim araçta 05.06.2020 olarak görünüyor tarih değiştirme ayarını bulamadım.
2. Apple carplay aktifken örneğin çocuğa youtubeden video açsam onu multimedya ekranına yansıtabilir miyim ? Yoksa usb bellekte mi oluyor sadece ?

Geri