1.5 TURBO VTEC KULLANICILARI ??

Merhaba arkadaşlar. 1.5 Turbo Vtec alma düşüncesindeyim. Lpgli almak istemiyorum çünkü biraz seri bir araç alma niyetindeyim.
Bulunduğum yer ufak bir ilçe öyle çok fazla dur kalkı ve trafiği yok, hatta kırmızı ışık bile yok. şehir dışı yolculuğu da yapan birisiyim. Kullanan ve 1.5'e sahip olan arkadaşlardan yakıt tüketimi konusunda bilgi almak istiyorum, ayrıca herhangi bir kronik problem yaşayan var mı ? Sedan mı tercih etmeli HB mi ?
şimdiden teşekkürler.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Açıkçası bu başlık bana da hitap ediyor son dönemde.
Benim 2009 civic ilk elden beri bizde. Çok şükür hiç üzmedi bizi bakım noktasında. Şuan 195 bin KM'de ve hem yaş hem de KM'den dolayı biraz daha yenilemek istiyorum aracı.

Son birkaç aydır FK7'ler çok dikkatimi çekiyor. Şuan alabileceğim araçlar 2016 FC5 veya 2017 FK7'ler. 500-550 bin bandında araçlara bakabiliyorum bütçe olarak.
Şuan kendi aracıma 150 bin TL üstüne koymam gerekiyor aşağı-yukarı. Az bir para değil, bir yanım da seçimi bekle, ortalık değişirse daha da düşer mi fiyatlar veya sıfırlarda azalma olursa ne gibi değişir fiyatlar bilemiyorum, o kısım kafamı kurcalıyor.

Yoksa yolda FK7 görünce içim gidiyor :love:
Sıfır alma imkanı bu devirde kalmadığı için ikinci ele bir dünya para dökeceğiz gözüken öyle.

Ad Soyad
OZAN ACAR
Aracınız
Civic FB7 2015
öncelikle bende senın gibi önce sedan mı yoksa hb mi diye baya düşündüm fakat benım hb alma sebim daha cok işimle alakalı daha büyük bir bagaja sahip olmak istiyordum o yüzden 2017 model 1.5 sport hb aldım 1.5 de 182 beygir rs olarak sedan kasa var birde fk7 olan hb kasa var bence hb si daha güzel bu biraz kişisel tercirh ile alakalı yakıt konusuna gelirsek inanılmaz az yakıyor gücüne göre şehir içini sert kullanım olmaz ise ortalaması 7 ama bunu biraz daha hafif kullanımlarda 6.3 e kadar düşüyor şehir dışı ise 100 120 km de 4. 8 e kadar düştüğünü gördüm ortalama yakıtın benım kişisel tavsiyem 1.5 sport hb yada rs açıkcası lpgli olanlara aralarında öyle uçurum farkı yok çok aşırı sert kullanımlar yapmadıkça tabi çünkü size istediğinizde tasarruf istediğini tabiri caiz ise köpek gibi giden çok memnun kalacağını düşünüyorum
Cok teşekkür ederim degerli deneyimlerin icin :) Hb kasanın bagajinin daha büyük olduğunu bilmiyordum

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Cok teşekkür ederim degerli deneyimlerin icin :) Hb kasanın bagajinin daha büyük olduğunu bilmiyordum

Aslında teknik verilerde büyük değil. Fakat bagaj pandizotu yok, rulo şeklinde aracın sol tarafına saklanabilen esnek kumaş ile kapatılıyor bagajın üstü. Onu açık kullandığın zaman bagaj kullanımı sanıyorum ki 600 litreyi buluyordur. Zamanında C segment Hatchbackler içinde Civic tercih etmemin sebeplerinden biriydi. Özellikle son dönemde çocuklu kullanımda çok rahat ettim bagaj sayesinde. Diğer C segment araçlardan birini alsam ne yapardım bilemiyorum :)

Ad Soyad
OZAN ACAR
Aracınız
Civic FB7 2015
Hatchback modelleri ve executive paket dışında, fc5 lerde turbo motor var mı? Sedanda yeni kasad turbo geldi diye biliyorum?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Son çıkan Fe kasada hem lpgli olan hemde normal benzinli modellerin ikiside turbolu artık. Atmosferik motor yok. Fc5 kasada da 1.5 ler turbolu

Aracınız
Daha önce mutlaka yazılmıştır ama bir kez daha bu motor yağına, benzin karışma olayının kronik olup olmadığını merak ediyorum. Yurtdisinda çokça ve hatta Türkiye de şikayet var da da bu yönde sorunlar var.
Sonuçta bu motor iklime göre mi sorun yaşatıyor? Kullanıma göre mi ? Yoksa kronik sıkıntı mı var ? Sonuçta Türkiye ye özel motor uretmedikleri de aşikar.

Geri