1.6 exe otomatik benzinli civic Sedan mı 1.5 RS civic sedan mı

ywzckr

0
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.
RS de karar kıldım.
Şimdi elimdeki 2012 civic elegance navigasyonlu servis bakımlı hasarsız 90.000 km de aracımı satmam gerekecek.
Honda takas için 69 000 TL fiyat verdi ne dersiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadasim daha yeni 2012 elegance benzinli 15000 km de ufak parca kaputta boyali araci 80000 e aldi, beklersen 75 e satarsin diye tahmin ediyorum. Ama mart bitince otv indirimi biterse kotu olur. Hangisi mantikli gelirse sana.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkesin kullanım şartları da amacı da farklı. O yüzden cevaplar genelde kişilerin kendi şartlarına göre yorumlanmış olur. Kimisi ayda 1000km yapar, yıllık farkı öyle hesaplar, kimisi 5000km yapar bambaşka bir hesap çıkar.
Önceliklerinizi belirlemeniz lazım. Yakıt ekonomisi mi önemli yoksa aracın hissettirdiği mi? ya da çok sık araç değiştirir misiniz yoksa çok uzun yıllar kullanır mısınız? sakin mi kullanmayı tercih edersiniz yoksa hızlı kullanan bir yapınız mı var? vsvs
Misal; sakin kullanan, sürekli kurallara uyarak giden bir şöförseniz RS almanın size bir faydası olmaz. Ama yok seri kullanırım, hızlı gitsin çabuk kaçsın derseniz bu seferde düz araç işinizi görmez.
Ya da ben çabuk sıkılırım sık sık araç değiştiririm derseniz RS zor satarsınız, LPG/benzin çok daha kolay satılır.
iyice tartıp biçip kendi isteklerinize göre karar verin, herkesin yaptığı hesap/açıklama sizin isteklerinize ya da şartlarınıza uymayabilir

RS tabiki ayrı bir dünya 182 beygir ivtec turbo, yokuş dağ bayır iniş çıkış fark etmez ayağınızın altında her daim güç var çünkü turbo ara hızlanması çok iyi , ha ben lpg de yakıt ekonomisi istiyorum dersen yine ivtec atmosferik derim açıkcası honda motoru bile olsa işin içine turbo girdimi atmosferik motor kadar sağlam olacağını düşünmüyorum ben fd6 da i vtec 125 hp lik atmosferik motoru kullanıyorum uzun yolda ne istediğini bilirsen ve devrini verirsen çok keyifli ayrıca çok sağlam

vtec kicked in yo !!!

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2020
Bence atmosferik + LPG almanı tavsiye ederim... RS seni üzer...

Geri