1. Vites'de Yığılma 2. Vites'de vuruntu...

Aracınız
Araç 1. vites de iken trafıkte ilerliyorum 15-20km hızlara cıkıyorum tekrar trafık durmaya başlıyor ayagımı gazdan cekiyorum araç öne dogru ani şekilde yıgılıyor.. (Bende bunu önlemek için direk debriyaj atıp vitesi boşa alıyorum :(

2. viteste iken 30-35 km hızla giderken ayagımı gazdan cekiyorum araç yavaşça yavaşlıyor sonra tekrar 20-25km arasına kadar sonra hiç debriyaja dokunmadan tekrar gaza basıyorum araç 2-3 defa sarsıyo sonra düzeliyor...

LPG'de yapıyor. Benzinde de dün lpg'ci usta denedik benzine aldık gene yaptı.. acaba bujilerdemi sıkıntı var ?

Aracınız
[MENTION=42]eternaltr[/MENTION], hocam,
sizin bahsettiğiniz sorunlara benzer eski aracımızda ( punto benzin+lpg) vardı,
önce motor kulakcıklarından olabilir dedi bir usta, bir kaç yere gösterdim yok ondan değil dediler.
karbiratör ustası baksın dediler, k.çekmeceye yönlendirdiler,
orada baktılar abi sağlam araç dediler, istersen bakım yapalım dediler, bir güzel bakım yaptılar yine değişmedi,
sonra başka bir arkadaş ile deneme sürüşü yaptık, biraz gittikten sonra çekti kenara durdu motorun hava alan borusunu çıkardı,
arabayı sürdük tüm teklemeler gitti biranda, meğer sorun hava borusunun contası düşmüş boşta kaldığı için yapıyormuş tüm teklemeleri, sizin dediğiniz gibi ilk viteslerde yapıyordu sizdeki sorunların aynısı bende vardı, boruya conta taktı dedim bir daha oynasın plastik kelepçe ilede sabitledi :)
arabadan çok iyi anlamam ama başıma gelen olay sizdekine çözüm olabilir sırasıyla hepsni baktır :)

Aracınız
[MENTION=1456]balanar[/MENTION] sorun okadar basitse iyi :)

çok uzun süre anamız ağladı, sonunda çözümü görünce bu mu dedik :) o kadar servis baktı kimse bulamadı :) siz bence ilk motor hava borusune baktırın yada kendiniz bakın basit birşey, onda değilse, karbiratör ustası bulun ona gösterin bujiler vs.. hepsine baksınlar, onda da çıkmazsa motor kulakçıkları o da çıkmazsa, benden bu kadar :) tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur sanırım

Aracınız
bujide çatlak oluncada yapabiliyor benim focusta ondan yapmıştı. Her ustanın dediğine inanmayın ama güvenilir bir yere götürün zaten işini piri hemen sorunu anlıyor.

Geri