10.000 bakım

Aracınız
Kolay gelsin arkadaşlar her 10 bin de yağ ve lpg filitresi değiştirilmelimidir yarısı evet diyor ustaların yarısı hayır diyor hava filitresi değişse iyi olur diye düşünüyorum ama yağ filitresini bilmiyorum ? Ayrıca 2010 civic 5w30 kullanıyorum bizim araçlar için en uygun yağ diyorlar bilgisi olan varmı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yağ filtresi yağla birlikte değişir lakin hava fitresi 20.000 km kullanılır.

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kış aylarında hava filitresi 10binde değişirse iyi olur diyorlar birde kullandığın yağ kaliteli ve ince yap olduğu için yağ filitresinin değişmesine gerek yok diyorlar iyice çorba oldum

Aracınız
Kardeşim duydum değil kılavuzuna bakacaksın.kitapçıkta hava filtresi 20.000 polen filtresi 40.000 der yanlış hatırlamıtorsam.yağ filtreside her yağ değişiminde değişir

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kış aylarında hava filitresi 10binde değişirse iyi olur diyorlar birde kullandığın yağ kaliteli ve ince yap olduğu için yağ filitresinin değişmesine gerek yok diyorlar iyice çorba oldum

Temiz koyduğunuz sıfır yağı kirli filtre içerisinde geçirmek ne kadar mantıklı :)
Yağ filtresi yağ ile birlikte mutlaka değişmeli hava filtresi 10bin de temizlenip 20bin km de değiştirilmeli.
Yağ eneos 5w30 kullanabilirsiniz.

Şartlar neyi gösterirse göstersin her yıl bütün flitreleri değişmek lazım on bin yirmibin bakmayın heryıl değişin size tavsiyem. Küçük hesaplar büyük sorunlar doğurur

GT-N8000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri