10.000 bakımı hakkında soru

Aracınız
iyi forumlar arkadaşlar. uzunca bir süredir bakım için randevu almaya çalışıyorum, fakat parça eksikliği(polen ve hava filtresi)nden dolayı randevu alamıyorum. eksik parçaları değiştirmeden bakımdan çıkmaya razı ettim fakat bu sefer de biz sizi ararız dediler fakat hala ses seda yok. bu arada aracım 11.780 km ye geldi. km den dolayı garanti sıkıntısı çıkarırlar mı? (sıkıntı olmaz 13 binden önce gel yeter dediler telefonda) bu birinci sorum. ikincisi ise polen ve hava filtresini değiştirmeden yapılan bakım eksik mi olur? (bi kompresörle hava tut yeter diyorlar buna da)
bir soru da şu; lpg tanklarımız bildiğiniz üzere sıkıntılı, az yakıt alıyor. bunu da bakımda düzelttirme imkanı var mı? daha önce bakımda bu işlemi yaptıran var mı?
teşekkür ederim şimdiden.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
iyi forumlar arkadaşlar. uzunca bir süredir bakım için randevu almaya çalışıyorum, fakat parça eksikliği(polen ve hava filtresi)nden dolayı randevu alamıyorum. eksik parçaları değiştirmeden bakımdan çıkmaya razı ettim fakat bu sefer de biz sizi ararız dediler fakat hala ses seda yok. bu arada aracım 11.780 km ye geldi. km den dolayı garanti sıkıntısı çıkarırlar mı? (sıkıntı olmaz 13 binden önce gel yeter dediler telefonda) bu birinci sorum. ikincisi ise polen ve hava filtresini değiştirmeden yapılan bakım eksik mi olur? (bi kompresörle hava tut yeter diyorlar buna da)
bir soru da şu; lpg tanklarımız bildiğiniz üzere sıkıntılı, az yakıt alıyor. bunu da bakımda düzelttirme imkanı var mı? daha önce bakımda bu işlemi yaptıran var mı?

Hocam 10k km de hava filtresi değiştirilmez sadece kontrol edilir gerekirse temizlenir, polen filtresi ise sizin insiyatifiniz de olan bir parça garantiyle alakası yok, filtreyi dışarıdan alıp kendiniz de değiştirebilirsiniz.
Lpg tankı ayarı için Honda servisten veya Brc servisten talepte bulunun.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=2773]sekolan[/MENTION] biraz teknik bilgin varsa eğer hava filtresi yeri çok ama çok basit bi yerde. Aç bak çok kirliyse değiştirt. Ama ben bembeyaz bile olsaydı 10.000 bakımda değiştirirdim. (zaten benimkisi 10k de leş gibi olmuştu)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Garantiye kendileri eksik parçadan bakıma alamadıklarına dair o servise git yazılı bir evrak al bence, senin aracın 13bin olana kadar parça gelmezse ne olacak?
Filtrelerini bence değiştir, temiz filtre her zaman daha iyidir. Ben her 10 binde değiştiriyorum.
Lpg tankın ile bence oynama, onların içinde belirli bir basınç olması için %10 civarında hava bulunuyor, onu öyle düşünüp yapanın vardır bir bildiği.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
10 bin bakımında değiştirilmesi gereken parçalar nelerdir acaba ? benimde aracim şuan 11 bın km oldu bakıma goturcem kmden dolayı sıkıntı yaşatırlar mı acaba ? birde serviste yaptırmam ve yaptırmamam gerekenler nelerdır fazla ücret ödemek istemiyorum boşuna.

Aracınız
cevaplarınız için teşekkürler, filtre işini halledeceğiz artık bir şekilde. lpgyi de boşaltıp gelirseniz bir bakarız dediler. bayram yoğunluğundan dolayı gecikmiş ama haftaya alacaklar en geç. telefon bekliyorum. [MENTION=2445]semih39[/MENTION] bana söylenen 13 bine kadar sıkıntı olmaz. ama siz de bir arayıp randevu isteyin km durumunuzu söyleyin, belki farklı bir şey derler.

Geri