Civic FB7 10 bin bakımı, V kayışı ve şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba 2014 civic fb7 aracım 115 bin km ye girmek üzere 10 bin bakımı için ve şanzıman yağı değişimi için trabzon servisi aradım v kayışınında değişmesi lazım dedi filtreler, motor yağı, şanzıman yağı, lpg filtresi ve V kayışı değişimi için 3.490tl gibi bir fiyat verdi ama borçkada oturuyorum burdan trabzona git gel 800liradan fazla benzin yakar geçen hafta gittim geldim tecrübe ettim :( o yüzden malzemeleri alıp sanayide arkadaşa yaptıracam işlemleri. Filtreleri geçen yıl man marka almıştım şuan bakıyorum 2 kattan fazla artmış fiyatlar filtron marka diye bi ürün gördüm yarı fiyatına kullanan varmıdır tavsiye edermisiniz? Motorda 0w20 eneos yağ kullandım geçen yıl şimdi yine aynı yağımı kullanayım yoksa 5w30 olsa olurmu bu bilgi heryerde karman çorman net bi cevap bulmak zor yaşadığım yer soğuk değil ılıman bi iklim ara sıra ardahana giderim orası biraz soğuk olur :) ayrıca yağın markası illa eneos mu olacak castrol 5w30 olsa olmazmı eneos markanın farklı bir özelliğimi var? Birde şanzıman yağı konusu var bunu honda atf dw1 marka sanıyorum kullanılan bundan alacam ama 3 litremi 4 litremi almak lazım? V kayışı konusundada marka önerisinde bulunabilirseniz sevinirim onuda değişeyim geçen yıl değişelim demişti servis kalsın demiştim bu yıl değiştirmem lazım malum ekonomik durumlar ortada o yüzden sorgusuzca gidip servise bırakamıyorum uygun ve doğru ürünleri bulup doğru düzgün bi maliyet-fayda orantısı içinde halletmem lazım yardımlarınızı bekliyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Düşüncenizde haklısınız. Fiyatlar çok artınca araç sahipleri daha uygun bakımı nasıl yaparım diye düşünüyor.
- Filtre seti olarak Filtron alabilirsiniz. Filtron markasını Man satın aldı. Filtre marketim gibi sitelerden alınabilir.
- Motor yağı için 0w20 olsa güzel olur. Daha ekonomik işimi görsün der iseniz 5w30 olur. İlla ki 0w20 olacak diye bir şart yok. Tavsiye var. Marka olarak çok takılmayın. 5w30 için en ekonomik motul eco energy var. Forumda yakın zamanda yağ çarşından 325 tl.'ye alan arkadaşlar olmuştu.
- Lpg filtre setide internetten alabilirsiniz. Filtre değişimi çok zor birşey değil. Yağ bakımında tamircim ile beraber değiştiriyorum.
- V kayışı için Bando öneririm. Asıl önemli olan numarası bir numara üst veya altı problem yapabilir. Forumda kodu vardı. Şuan ezberimde değil.
- Şanzıman yağı hassas bir iş. Piyasada orjinali bulmak problem olduğu için servisten alıp özel serviste değiştirilebilir. 3 litre yeterli diye biliyorum. Alttan boşalt üstten ekle. Foumda konusu mevcut.

Aracınız
Civic FB7 2014
Teşekkür ediyorum tüm soruları cevaplamışsınız şanzıman yağını internetten tedarik edecem öyle görünüyor satan vatandaşların yorumlarından vs bakıp alacam

Aracınız
Civic FD6 2009
Teşekkür ediyorum tüm soruları cevaplamışsınız şanzıman yağını internetten tedarik edecem öyle görünüyor satan vatandaşların yorumlarından vs bakıp alacam
@h.k_Ahmed soruları cevaplamış. Şanzıman konusunda gruplarda çoğu kişi valvoline atf kullanıyor ve memnun. Bende yaklaşık 1 sene önce valvoline atf koydum içinden çıkan kömür gibi yağdan sonra araç kendine gelmişti. 17 bin km falan oldu sorun yaşamadım tekrar değişimde yine valvoline koyacağım. Valvoline hariç motul, eneos, castrol atf kullananlar var grupta. Tabi son karar sizindir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Teşekkür ederim ürün orjinal oluktan sonra markanın çok fark edeceğini sanmıyorum o yüzden alıp kullandığınız ürün linki varda paylaşabilirseniz süper olur

Aracınız
Civic FD6 2009
Teşekkür ederim ürün orjinal oluktan sonra markanın çok fark edeceğini sanmıyorum o yüzden alıp kullandığınız ürün linki varda paylaşabilirseniz süper olur

Ben burdan almadım ama, koyduğum link yetkili satıcı çoğu kişi buradan alıyor. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Geri