10 Km/h 15Km/h Hızda vites geçişinde silkeleme

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar.Aracım 2018 FC5 Eco Elegance Otomatik.Aracın bütün bakımları yapıldı, bujiler 70k değişti..Geçenlerde Brc Lpg 2.Enjektör araç sürüş esnasında benzinde/gazda silkeleme yaptığı için arızalı dediler değişti...

Gelelim soruna ; sorunum vitesi d konumuna alıp aracı kaldırdıktan sonra (araç LPG de iken) 10 km/h hızda giderken, devir kadranı 1000/ 1100 d/dak iken gaza hafif dokunursan yani gaza yüklenmezsem hafif bir silkeleme yapıyor. Motor sıcakken ve tabi LPG de iken farkediyorum genelde bu durumu.. CVT şanzuman vites geçişinde kararsız gibi bir durumda oluyor ?

Bunun haricinde hiçbir sürüş şeklimde konforsuz bir durum oluşmuyor. Ben mi abartıyorum diye düşünüyorum...Çözümünü bilen yada bu durumu yaşayan var mı ? Cevaplarınızı bekliyorum...Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu arada Tekirdağ sanayi den 4 adet Ngk Buji aldım...İlk başlarda sorun yoktu,,,ve şuan ki düşük hızlarda silkeleme sorunu başladı....Araç ile yaklaşık 2000 km yol yaptım....Şuan Denizlideyim sanayide ustama gittim bujileri söktük ve bujilerin iyi kalite de SAHTE olduğunu öğrendim :( 1050 tl boşa gitti.Aracın orj bujileri bagajda duruyordu onları geri taktık :( ....Sen şükret daha kötü sonuçlar olabilirdi dediler :(....Kansız insanlar para için binbir güçle aldığımız arabalarımıza zarar veriyorlar. O yaptığın sahte bujiler Bi gün döner dolaşır kendisinide yolda bırakır inşallah:(....Bu bana ders oldu bundan sonra Honda Yetkili servisten alıcam kritik malzemeleri (buji gibi,Yakıt pompası gibi,sensör) Hatta honda yetkili serviste...
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu arada Tekirdağ sanayi den 4 adet Ngk Buji aldım...İlk başlarda sorun yoktu,,,ve şuan ki düşük hızlarda silkeleme sorunu başladı....Araç ile yaklaşık 2000 km yol yaptım....Şuan Denizlideyim sanayide ustama gittim bujileri söktük ve bujilerin iyi kalite de SAHTE olduğunu öğrendim :( 1050 tl boşa gitti.Aracın orj bujileri bagajda duruyordu onları geri taktık :( ....Sen şükret daha kötü sonuçlar olabilirdi dediler :(....Kansız insanlar para için binbir güçle aldığımız arabalarımıza zarar veriyorlar. O yaptığın sahte bujiler Bi gün döner dolaşır kendisinide yolda bırakır inşallah:(....Bu bana ders oldu bundan sonra Honda Yetkili servisten alıcam kritik malzemeleri (buji gibi,Yakıt pompası gibi,sensör) Hatta honda yetkili serviste yaptırırım aracımı en azından kafa rahat eder....

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadaşlar yorumu düzeltiyorum....kusura bakmayın biraz geç oldu..1 sene kadar :(
Silkeleme sorunum çözüldü...
Tekirdağ dan aldığım bujiler orjinalmiş...
onları taktık birde bakımlarını yaptırdım aracımın..
şöyle
Klasik motor yağı ve filtreler değişti..
Lpg brc filtreler değişip gaz ayarı yapıldı
Şanzuman yağı ve filtre değişimi..
Tekirdağdan aldığım iridyum NGK bujiler takıldı..
Konu başında açtığım Silkeleme sorunu kalmadı...İyi günler

Son düzenleme:
Çözüm
Geri