17 bin km sonrası LPG filtresinin hali

Aracınız
Civic FB7 2013
10 binde bir filtre değiştirirdim ta ki 40-50 binde bir değiştirenleri görene kadar. Fazla pimpirikliymişim dedim.Artık 30 binde bir degistircem

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Filtreyi değiştirdikten sonra hafif gaz kokusu geliyor normal mi arkadaslar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Filtreyi değiştirdikten sonra hafif gaz kokusu geliyor normal mi arkadaslar
Filtreye giden borudaki gazın bir miktarı ortama salındığı için olabilir ama en fazla bir sonraki güne kadar kokunun kalmaması lazım (y)

Arkadaşlar map sensorunden manifolda giden ince hortumda hava mi gidiyor alttakinden gaz gidiyorsa üstteki den ne gidiyor motora dogru

Kirlenen filtrenin yakita bir etkisi olmaz arac oksijen sensorlerinden aldigi bilgiye gore en verimli yanmayi stakiometrik birime ayarlar her halukarda kac gr yakacaksa onu yakar eger yakamazsa emisyon degerleri sasar ve size motor ariza isigini yakarak bak artik duzgun ayar yapamiyorum diyerek belli eder. Bende eskiden cok pipirikliydim taki prinsin kitin yaninda verilen ingilizce kitapciginda filtrenin ilk degisimi 50 diger degisimler 75 bin km oldugunu gorene kadar. Artik kendi aracimda da babamin aracindada 50binden once degistirmiyorum. Bi arkadas civicde brc filtresini degistirmemisti cok uzun sure. Artik gaza ani basmalarda sistem gaz yetistiremedigi icin benzine atiyordu bu sekilde gitti degistirdi.. Saygilar...

İçini nasıl açtın anlamında sordum.

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur

Geri