17 inc Kormetal Jant (FB7)

Aracınız
Konuyu sizlere danışmak icin acıyorum cunku kafam hayli karışık yardımcı olursanız sevinirim.

Aracıma 17 inc jant takımı koymayı düşünüyorum.Biraz araştırma yapıyordum 4 jant icin 3 bin lirayı gözden çıkarmıştım kı ustam yerli üretim kormetal jant önerdi Honda cıvıc fd6 var ustam da 16 inc kormetal jant var ve gayet memnun olduğunu söyledi.Bende sizlere sormak danışmak istedim.İki adet modelini buldum

2f8ade9f47257c3c1557864a610e6342.jpg

0995e5969cd81d20ccbe5e89e48cea06.jpg

1d9c4fd5c392156bcaab0f660fcbce43.jpg

Hangisi bizim fb7 kasalara daha iyi oturur fikriniz nedir ?

Ve gördüğünüz gibi jant fiyatları gayet uygun

Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı hesabı :)

Sevgiler..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trust

0
Aracınız
Yay olmayacak ise 17 olmuş 18 olmuş inanın bi önemi yok.

Aracınız
Yay olmayacak ise 17 olmuş 18 olmuş inanın bi önemi yok.

Yay konusunda fazla bilgim yok.Aracın orijinalliği konusu kafama takılıyor.Hondayı sorunsuz olduğu icin alırken onun parçasını çıkarıp baska bir parça takmak ve buda yay olması kafamı karıştırıyor.Yaysız deniycem göze cok batarsa yay koyarız.Ve herseyi görüntü olarak düşünmemek lazım hocam :) Buyuk jantın yol tutuşa faydası buyuk unutmamak lazım.

Trust

0
Aracınız
Yay konusunda fazla bilgim yok.Aracın orijinalliği konusu kafama takılıyor.Hondayı sorunsuz olduğu icin alırken onun parçasını çıkarıp baska bir parça takmak ve buda yay olması kafamı karıştırıyor.Yaysız deniycem göze cok batarsa yay koyarız.Ve herseyi görüntü olarak düşünmemek lazım hocam :) Buyuk jantın yol tutuşa faydası buyuk unutmamak lazım.

Fabrikasyon 16 çıkan bi aracı jant ile oynayarak zaten risk alıyorsunuz hadi diyelim yay takmadıniz.
Yarın bir gün garantilik bi durum olduğunda amortisör patladı mesela direk jant dan garanti dışı kalacak araç.
17 takarak yol tutuşu filan artmaz arabaya fazla yük bindirmiş olursunuz.
Yakıt artacak ilerleyen zamanda takımları bozacaksiniz. Madem yol tutuş u istiyorsunuz yay olmaz ise olmaz.

Aracınız
Fabrikasyon 16 çıkan bi aracı jant ile oynayarak zaten risk alıyorsunuz hadi diyelim yay takmadıniz.
Yarın bir gün garantilik bi durum olduğunda amortisör patladı mesela direk jant dan garanti dışı kalacak araç.
17 takarak yol tutuşu filan artmaz arabaya fazla yük bindirmiş olursunuz.
Yakıt artacak ilerleyen zamanda takımları bozacaksiniz. Madem yol tutuş u istiyorsunuz yay olmaz ise olmaz.

Doğru söze ne denir haklısınız.Lakin ne kadar geniş taban o kadar sağlam yere basma diye biliyorum hocam yanlışımız varsa affola ;)

Trust

0
Aracınız
Doğru söze ne denir haklısınız.Lakin ne kadar geniş taban o kadar sağlam yere basma diye biliyorum hocam yanlışımız varsa affola ;)

Hocam kaç numara ayakkabı giyiyorsunuz bilmiyorum ama bi numara büyük ayakkabı ile yürüyüp koşmayı denermisiniz

Trust

0
Aracınız
Peki ya performans arabalarında neden devasa jantlar kullanılıyor hocam ?

Onların ayrodinamigi ona göre ayarlaniyor motor disk fren arge çalışması sonucu her detay düşünülerek meydana geliyor.
Tabi ona göre jant lastik ayarlaniyor bizim yaptığımız şey görüntü malesef detay desen malesef yok.
Zaten çoğu araç formula ya katılma sebepleri kendilerini geliştirmek için yarışlarda tecrübe ettiklerini kendi argelerinde hazırlayıp müşterilerinin beğenisi ne sunuyorlar.

Aracınız
Onların ayrodinamigi ona göre ayarlaniyor motor disk fren arge çalışması sonucu her detay düşünülerek meydana geliyor.
Tabi ona göre jant lastik ayarlaniyor bizim yaptığımız şey görüntü malesef detay desen malesef yok.
Zaten çoğu araç formula ya katılma sebepleri kendilerini geliştirmek için yarışlarda tecrübe ettiklerini kendi argelerinde hazırlayıp müşterilerinin beğenisi ne sunuyorlar.

Anlıyorum.Bilgiler icin teşekkürler hocam :) Yay koymak zor is degil yay koyarız peki ya yay koyunca yukarıdakilerden hangi jantı tercih ederdiniz :)

Trust

0
Aracınız
İlk resimdeki güzel gibi aracın arkasını biraz düşünseniz orjinal janti bile güzel olur aslında.
Dediğim gibi iyi düşünün yay olmayacak ise yavan kalır.
Kebabın yanında yeşillik olmaması gibi çayın şekeri olmaması gibi. Madem bi yola çıkıyorsunuz balkondan arabaya baktığınızda tok görünüp aldığınız kararın ne kadar doğru olduğunu bakıp bakıp kendinizle ve aracınız ile gezmek için bahane bulmalısıniz.

Geri