170 Bin km bakımında yaptıklarım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ben 80 bindeyken aldım aracı aldığım zaman tüp taktırdım şu an 140 binde ve hiç subap ayarı yaptırmadım ilk zamanlarında gazda 220-230 rahat basıyordu araç şimdi 190 nı zor görüyor bunda bi etkisi varmıdır. Birde motordan "D" konuma aldığım zaman motordan ufak bi vuruntu sesi geliyor sanki pistonun teki vuruyormuş gibi geliyor. Sebebi ne olabilir. bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayarı zamanın çoktan gelmiş, subaplar çok sıkıştığı için vuruntu yapmaya başlamış gibi görünüyor. Bence en kısa zamanda subap ayarını yaptırın.

Hocam ben 80 bindeyken aldım aracı aldığım zaman tüp taktırdım şu an 140 binde ve hiç subap ayarı yaptırmadım ilk zamanlarında gazda 220-230 rahat basıyordu araç şimdi 190 nı zor görüyor bunda bi etkisi varmıdır. Birde motordan "D" konuma aldığım zaman motordan ufak bi vuruntu sesi geliyor sanki pistonun teki vuruyormuş gibi geliyor. Sebebi ne olabilir. bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şanzıman yağı ve filtresine baktır. Honda da şanzıman kolay kolay hata vermez büyük ihtimalle yağ değişim zamanı geldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri