1991 Civic EF

Merhaba herkese,

Aracım 91 civic ef sedan otomatik benzinli. Hiç tüp takılmadı. Aracımı uzun süre otoparkta beklettiğimde (5 gün) daha sonra çalıştırmak istediğimde marş basmıyor, ne kadar uğraşsamda çalıştıramıyorum. Ancak iki saat bekleyip bastığımda çalışıyor. Bunu günlük yapmıyor 3 gün bekleyincede yapmıyor 3 günün üzerinde beklemelerde bu sorunla karşılaşıyorum. Ustaya sorduğumda sorunu anlamadı marş motorunu sökmek istemedi bu nedenle boşa masraf olmasın diye. Ancak aracın marş motorunda dinamosunda sorun olsa hiç çalışmaması lazım. Sizce sorun ne olabilir?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet karbüratörlü. Karbüratör bakımı yeni yapılmıştı aslında, 1 yıl olmak üzere... Bir göstereceğim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba herkese,

Aracım 91 civic ef sedan otomatik benzinli. Hiç tüp takılmadı. Aracımı uzun süre otoparkta beklettiğimde (5 gün) daha sonra çalıştırmak istediğimde marş basmıyor, ne kadar uğraşsamda çalıştıramıyorum. Ancak iki saat bekleyip bastığımda çalışıyor. Bunu günlük yapmıyor 3 gün bekleyincede yapmıyor 3 günün üzerinde beklemelerde bu sorunla karşılaşıyorum. Ustaya sorduğumda sorunu anlamadı marş motorunu sökmek istemedi bu nedenle boşa masraf olmasın diye. Ancak aracın marş motorunda dinamosunda sorun olsa hiç çalışmaması lazım. Sizce sorun ne olabilir?

Geçmiş olsun. Araç uzun süre durunca hattaki benzin depoya gitmiş olabilir. Uzun süre beklemede iki kez marşa aç kapa yapın. Hattaki benzin iki kez pompalanmış olur. Belki böyle rahat çalışır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba herkese,

Yakıt sirkülasyonuyla ilgili olma ihtimali geliyor aklıma benim de... ?

Teşekkür ederim. Bunu ustamda söylemişti ama marşı iki kez değil daha fazla tekrar etsemde çalışmayınca çalışmıyor. Ama biliyorum ki 2 saat sonra geleyim tek marşta çalışıyor :) anlamadım bu durumu.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim. Bunu ustamda söylemişti ama marşı iki kez değil daha fazla tekrar etsemde çalışmayınca çalışmıyor. Ama biliyorum ki 2 saat sonra geleyim tek marşta çalışıyor :) anlamadım bu durumu.

O zaman aracınız sıcak iken tek marşta soğukta ise çalışmamazlık yapıyor?
Marş motoru rahat dönüyor motor çalışmıyor. Sanki öyle anladım.
Lpg ile ilgilimidir bilgim yok. Ateşlemede sıkıntı olabilir. Distribütör konumu, buji başları, buji kabloları kontrol edilebilir.

Son düzenleme:
O zaman aracınız sıcak iken tek marşta soğukta ise çalışmamazlık yapıyor?
Marş motoru rahat dönüyor motor çalışmıyor. Sanki öyle anladım.
Lpg ile ilgilimidir bilgim yok. Ateşlemede sıkıntı olabilir. Distribütör konunu, buji başları, buji kabloları kontrol edilebilir.

Teşekkür ederim bilgi için. Aracımda lpg yok. Bujiler olabilir haklısınız. Soğukken çalışmıyor ama biraz ısınınca bujiler faaliyete geçiyor olabilir... Sonucu tekrar paylaşacağım :)

Geri