2. El Aldım YEDEK ANAHTAR Hala vermedi - Kanuni Süreç vs.

Aracınız
Ben aracı alırken 2. yedek anahtarı var olduğu söylenmişti (ilanda bile yazıyor ekran görüntüsünü almıştım ilanın duruyor) aracı almaya başka bir şehre gittim. Son dakikada aldığım kişi üzülerek anahtarı bulamadığı bulduğu takdirde göndereceğini ve bana bir anahtar borcunun olduğunu söyledi ben de güvenerek anlaştığımız tutarı verip aracın devrini alıp memlekete döndüm 2-3 ay geçmesine rağmen birkaç sefer aramama rağmen zor ulaştım en çok bu durum sinirimi bozdu ve kendimi ufacık bir şeyin peşinde koşan basit bir adammışım gibi hissetmeme sebep oldu ama madem o utanmıyor verdiği sözün arkasında durmuyor ben de utanmıyorum diyerek anahtarın durumunu sordum hala baktığını bulmaya çalıştığını yakın bir zamanda ev taşıyacağını ev taşırken bulma ihtimalinin yüksek olduğunu bulunca göndereceğini söyledi ve bunun üzerine servisten iki taraflı olarak anahtar ücretini araştıralım dedim ve bana anahtar borcunun olduğunu hatırlatıp bulamazsa yaptırıp verme teminatı istedim ücret fazla çıkmazsa hemen yaptırabileceğini çok çıkarsa birşey diyemeyeceğini söyledi yarın soralım konuşalım dedik kapattık. Benim amacım verilen sözün tutulması yedek anahtarın bana verilmesi. Kanunen 6 ay şikayet hakkım olduğunu da biliyorum avukat arkadaşım da var en olumsuz durumda şikayetçi olmayı düşüneceğim çünkü ben bir sözüne güvenip aracı almaya başka şehre gidip alıp gelmişim karşı tarafsız umursamazlığı canımı sıktı biraz siz ne düşünüyorsunuz ?

Yakın bir zamanda anahtar yaptıran oldu mu 2012 fb7 yedek anahtar ücreti ne kadar ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=14088]ahmetok[/MENTION] Hocam tahminim 1000 TL den aşağı değildir, eğer gerçekten yedek anahtar var ise eski sahibi de hırsız değilse bir işine yaramaz, mantıken bulup vermesi gerekir.

Aracınız
[MENTION=14088]ahmetok[/MENTION] Hocam tahminim 1000 TL den aşağı değildir, eğer gerçekten yedek anahtar var ise eski sahibi de hırsız değilse bir işine yaramaz, mantıken bulup vermesi gerekir.

Hocam art niyetli olarak vermediğini düşünmüyorum ama malesef bazı insanlar söz vermeyi başka bir şey sanıyorlar biraz fazla rahat davranması 2-3 ay geçmesine rağmen hala arıyoruz yok ev taşıyacağız böyle şeyler sinir bozucu oluyor böyle olacağını bilseydim kardeşim bin lirasını anahtarı gönderince veririm derdim ona göre hareket ederdim mesela 1.000 tl diyorsunuz az bir para değil bana söz vermişse vermesi gerekir

Aracınız
servisi aradım yedek anahtar yapımı 2.873 + bilmemnelerle 3.100 tl bulur dediler hayırlısı dedim

Geri