2. El FB7 bakım, garanti, kullanımı Hk.

Meganı satıp, çok isteyerek 2012 FB7 51000 km bir parça değişenli lpg siz füme renk 62.000 liraya aldık temiz diye bikaç binlira fazla vermeye bişey demedik.

Ancak araba serviste en son 30.000 bakımına girmiş
40.000 ve 50.000 bakımları tam yapıldı mı ? (subap ayarları vs.)

Garanti den çıktı mı ?
Garantiye tekrar girer mi ?
Garantiye tekrar girsin mi ?

Yağ değişim kartında 58.000km yazıyormuş. Bi sıkıntı yok gini ama yeniden bakımları yaptırmama gerek var mı?

Ankara - Şanlıurfa 5.6 yakıt tüketimi var lpg ye gerek var mı ?
Lpg fiyatı hakkında bilginiz var mı ?

İlk işim kullanım kılavuzunu okumak olacak

Teşekkür ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araciniz garantiden cikmis ve tekrar garantiye girmez. Disarda duzgun bir usta bulup bakim yaptirmanizi oneririm. Fren hidroliginin degismesi gerekli ve degisip degismedigini bilmiyorsaniz degisim yaptirin. Motor yaginizida degistirseniz max 300tl ye mal olur. Kafanizda rahat olur. Kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim.

Lpg gerekliligi sizin kullaniminizla ilgili degiskenlik gosterecektir. Benim aracimda lpg yok nedeni benim lpgye kendimi ikna edememem. Ama beni yakit konusinda uzmuyor. Dedigim gibi size kalmis bir durum. Lpg ile sikinti yasayan yok denecek kadar azdir hatta ben daha denk gelmedim.

Lpg gerekliligi sizin kullaniminizla ilgili degiskenlik gosterecektir. Benim aracimda lpg yok nedeni benim lpgye kendimi ikna edememem. Ama beni yakit konusinda uzmuyor. Dedigim gibi size kalmis bir durum. Lpg ile sikinti yasayan yok denecek kadar azdir hatta ben daha denk gelmedim.
Teşekkür ederim sağolasın

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Araciniz garantiden cikmis ve tekrar garantiye girmez. Disarda duzgun bir usta bulup bakim yaptirmanizi oneririm. Fren hidroliginin degismesi gerekli ve degisip degismedigini bilmiyorsaniz degisim yaptirin. Motor yaginizida degistirseniz max 300tl ye mal olur. Kafanizda rahat olur. Kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim.

Hocam fren hidroliğini değiştirmesek ne olur? Benim araç 30 bin km de, geçen gün ustaya söyledim "abi tertemiz berrak yağın, gerek yok değiştirmene boşa" dedi. Sizce ne yapmalıyım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam fren hidroliğini değiştirmesek ne olur? Benim araç 30 bin km de, geçen gün ustaya söyledim "abi tertemiz berrak yağın, gerek yok değiştirmene boşa" dedi. Sizce ne yapmalıyım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam 3. yıl dolduktan sonra değiştirilmesi öneriliyor.

Geri