2.el ne olmuş

mnrshn

0
Bugun araba bakayım dedim.. Boyasız temiz Fd6 olmuş 90-95 fb7 olmuş100 ağır hasarlı fc5 105-110 ne olmuş böyle.. Gecen hafta 10 lira aşağıdaydı fiyat ortalamaları.. Yıl sonu kampanyalarına paralel olarak fiyat düşerdi diye hatırlıyorum.. Bilöediğimiz bişey mi var?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bugun araba bakayım dedim.. Boyasız temiz Fd6 olmuş 90-95 fb7 olmuş100 ağır hasarlı fc5 105-110 ne olmuş böyle.. Gecen hafta 10 lira aşağıdaydı fiyat ortalamaları.. Yıl sonu kampanyalarına paralel olarak fiyat düşerdi diye hatırlıyorum.. Bilöediğimiz bişey mi var?
Fiyatlar uçtu hocam. Al satçılarda cabası. Bu zamanda en iyisi herkez kendi aracına iyi bakıp binecek ancak öylelikle tasarruf eder.

Aracınız
Fiyatlar uçtu hocam. Al satçılarda cabası. Bu zamanda en iyisi herkez kendi aracına iyi bakıp binecek ancak öylelikle tasarruf eder.

Benim arabada fb7 2013 model 110K da. Değiştireyim diyorum km iyice yükselmeden ama üstüne çok koymam gerekiyor sonra vazgeçiyorum değiştirmekten. Honda motoruna güvenip binme kararı alıyorum

Kün feyekün..

Aracınız
Iyı bakın arabanıza. Kaza olunca soguma luksumuz yok. Yenı parca komple boya. Honda Cıvıc bu degerı $ 20.000 yapmamız gereken once Hukumete zamanı gelınce bunun hesabını sormak. Para kazanmak ıcın sayılı olan zamanımızı trafıkte ıs yerınde sacma sapan ınsanları ıdare ederek gecıyor. Bunun karsılıgında aldıgımız ucret bellı. Araba bu! Zarurı ıhtıyaclardan bır tanesı..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Iyı bakın arabanıza. Kaza olunca soguma luksumuz yok. Yenı parca komple boya. Honda Cıvıc bu degerı $ 20.000 yapmamız gereken once Hukumete zamanı gelınce bunun hesabını sormak. Para kazanmak ıcın sayılı olan zamanımızı trafıkte ıs yerınde sacma sapan ınsanları ıdare ederek gecıyor. Bunun karsılıgında aldıgımız ucret bellı. Araba bu! Zarurı ıhtıyaclardan bır tanesı..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Haklısınız,
Babama, 18 nisan 2019'da, 68.000 Tl'ye,2013 model otomatik dream (en boş versiyon),beyaz aldım,2500 tl hasar kaydı ve 3 parça (sağ ön kapı ve çamurluk+sol arka çamurluk) boyası var 170.000 km'de ve ilk sahibinden aldım,şu an 184.000 km'de bakımları yapılmış olan aracıma hiç pazarlıksız 78.000 Tl teklif aldım.Böyle bir piyasa yok cidden.Muayenesi,trafik sigortası,mtv'si,kaskosu (ki adalet mekanizmasının doğru işlemediği ülkemizde mecburen yaptırıyoruz),lastiği,bakımı,eciği,cücüğü ile resmen aile bireyi gibi para harcıyoruz arabalarımıza.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Türkiyede otomobil kadar ucuz birşey yok sokağa çıkıyorsunuz ilk gördüğünüz şey genelde otomobil oluyor çarşıya pazara çıktığımız zaman 5-10km yol gitsek hepimiz günde en az 200-300 tane otomobil görüyoruz:)

Bu ülkede kimse otomobil pahalı yada pahalandı demesin bir zahmet:) yüz ikiyüzbin değil milyon lira olsa bizim insanımız yine o otomobil alır işi bitince sokağın kenarına bırakır:)

Otomobil Türk insanı için artık ticari bir emtia olmuş, aynı un, buğday, şeker, çay, fındık gibi hem ülkenin hem vatandaşın resmi ve milli geçim kaynağı otomobilin ne marka olduğu falan önemli değil:) altından dövizden hızlı değerleniyor işçisi memuru esnafı herkes alıyor satıyor devlet yakıtından yolundan köprüsünden havasından suyundan alıyor parayı.

Otomobil olmasa batarız:)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Türkiyede otomobil kadar ucuz birşey yok sokağa çıkıyorsunuz ilk gördüğünüz şey genelde otomobil oluyor çarşıya pazara çıktığımız zaman 5-10km yol gitsek hepimiz günde en az 200-300 tane otomobil görüyoruz:)

Bu ülkede kimse otomobil pahalı yada pahalandı demesin bir zahmet:) yüz ikiyüzbin değil milyon lira olsa bizim insanımız yine o otomobil alır işi bitince sokağın kenarına bırakır:)

Otomobil Türk insanı için artık ticari bir emtia olmuş, aynı un, buğday, şeker, çay, fındık gibi hem ülkenin hem vatandaşın resmi ve milli geçim kaynağı otomobilin ne marka olduğu falan önemli değil:) altından dövizden hızlı değerleniyor işçisi memuru esnafı herkes alıyor satıyor devlet yakıtından yolundan köprüsünden havasından suyundan alıyor parayı.

Güzel İroni :D

Biz enerji konusunda dışa bağımlı bir ülkeyiz. Araba üreten bir ülke de değiliz tam olarak, yani bir kendi markamız yok ve yoldaki araç sayısı arttıkça petrole + araba ve arabaların bakımları için (Lastik, filtre, yağ, yedek parça vs.) verdiğimiz paralar gidiyor dışarıya. Yani fakirleşiyoruz. Araba sayısı arttıkça, hava kirleniyor, halkın dolaylı olarak sağlığı bozuluyor. Gerek egsoz gazlarından dolayı solunum, gerek daha az hareketten dolayı da kalp damar, şeker, kolestrol vs... Bunlar bozuldukça dışarı yine para veriyoruz ilaç için. Hayat kalitemiz de düşüyor.

Hayatı hızlandırıyor olabiliriz ama yaşamımızı kısaltıyoruz.

Otomobil sayısı artmaya devam ederse batarız.?

Aracınız
Civic FD6 2010

Ülke de sadece son zamanlarda hızlıca gelişen ve gelişmekte olan; (onda var bende neden olmasın, deme dürtüsü oluştu) borca harca girip, 150-200 tl’lik arabayı alıp, hem sokağa bırakıp, hemde borçtan dolayı kendini ve ailesini strese sokuyor. Arabayı park etmeye yer yok, ülkemin güzel insanları bir arabayı (A noktasından, B noktasına gitmeyi gerektiren bir araç olarak görmediği sürece) bu önü alınmaz zamlar ve ardından gelecek yıkımlar kaçınılmaz olacaktır. Tabi sözüm meclisten dışarı, adamın maddi durumu elverir, en güvenlikli, en son modelini alır, biner ve garajında muhafaza eder. Ama evindeki bakmakla yükümlü olduğu bireylerin istihkakını arabaya yatırıp, yok öyle oldu, yok böyle oldu diye hayıflanmakta, bir başka yorum sebebi. Kaldı ki bugün yeni bir arabanın yıllık MTV si 2,000 tl üzeri, kasko desen öyle, 2 kere bakıma girse 3,000 tl, trafik sigortası 1,000 tl, ayrıca muayene ve first majör durumları katmadım (lastik-akü, v.s) Toplamda yakıt hariç kağıda verilen para; kabaca 8-9 bin tl civarıdır. (Yakıt hariç) Toplum olarak da biraz bilinçsiz davrandığımızı düşünüyorum. Tabi herkesin fikrine saygı duyarım.

Geri