2.el ne olmuş

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Haziranda ÖTV indiriminin bitişi sonrası otomotivde biraz işler değişti.
Bunu Mayıs ayında 50bine 2010 FD6 satan biri olarak söylüyorum :)
Eylülden itibaren de krediye daha düşük orandan erişimle imkanı ve 2020 yılında Hurda araç indiriminin de biteceği beklentisiyle özellikle 50-150bin bandındaki araçlara ciddi talep oluştu.
Civiclerde FD6dan FC5e kadar bu fiyat bandında kaldığı ve yükselen servis fiyatları karşısında “Dayanıklı” araç arayışı önplana çıktığı için bir anda piyasanın parlayan yıldızı oldu :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Haziranda ÖTV indiriminin bitişi sonrası otomotivde biraz işler değişti.
Bunu Mayıs ayında 50bine 2010 FD6 satan biri olarak söylüyorum :)
Eylülden itibaren de krediye daha düşük orandan erişimle imkanı ve 2020 yılında Hurda araç indiriminin de biteceği beklentisiyle özellikle 50-150bin bandındaki araçlara ciddi talep oluştu.
Civiclerde FD6dan FC5e kadar bu fiyat bandında kaldığı ve yükselen servis fiyatları karşısında “Dayanıklı” araç arayışı önplana çıktığı için bir anda piyasanın parlayan yıldızı oldu :)
Sadece dayanıklı da değil yani bu dayanıklılığın yanında lpg ile az yakması yani ekonomiklik. Bir de misal motor yağı + filtreler ve arada bir yapılan şanzıman yağı ve subap ayarı dışında, genelde bakımları 350tl'ye mal oluyor araçlarımızın özel servislerde. Subap ayarına ben en son serviste 200tl, şanzıman yağı değişimine de 320tl verdim yetkili serviste (indirim vardı). Hidrolik yağı da 40tl alıp 70'e değiştirtmiştim serviste. Bu bakımdan da ekonomik. 105bin'deki araçta 1 defa balata değiştim. Fc5 gibi yeni araçların yetkili servis masrafları yüksek elbette, ben gitsem bana da görece yüksek gelir.

Bunun yanında araçlardaki tasarım ve donanımlar da iyi görülüyor. Tamam izolasyon ve konfor konusunda eksik ama diğer araçların dolu paketlerinde gelen donanımlar bizim baz pakette oluyor.

Geri