Civic FB7 2 farklı ekspertiz sonucu ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
Yaklaşık bir buçuk sene önce İstanbul Honda park plazadan 2013 model Honda civic ikinci el olarak aldım bayinin bana verdiği kendi ekspertiz raporunda full orijinal yazıyordu o şekilde aracı satın aldım amma vela kin dün arabayı satmak istediğimde gelen müşteri ekspertize soktu aracı, arka bagaj kapağının ve sağ ön kapının orijinali ile değişmiş olduğunu söyledi
Araç bende olduğu müddetce herhangi bir kaza değişim vs olmadı tramerde de herhangi bir işlem yok bu değişiklikler ile alakalı olarak.
Ekspertiz raporları yanlış olabilir mi eksperden ekspere değişir mi?
Bu durumda ne yapmalıyım bir çıkış yolu gösterebilecek arkadaş olursa memnun olurum şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FB7 2013
Ayni olay benim de basıma gelmişti. Ben bir çözüm bulamadım. Aracı servisten sorgulatın. Inşallah bu işlemler aracı satın aldığınız tarihten önce serviste yapılmıştır. Parça değişimi yapıldığına dair kayıt bulabilirseniz ancak öyle hak iddia edebilirsiniz. Expertiz raporlarının geçerliliği en fazla 24 saat. expertiz firması kabul etmeyecektir. Bana söyledikleri gibi aradan 2 sene geçmiş kaza yapmadığını nerden bilelim diyecekler. Halbuki benim de kazam olmadı. :)
Servis üzerinden sorgulatın dediğiniz hocam aracın bilgilerini girerek kayıtlara bakmak anlamında mı?
Tramerde bir şey Yok zaten
Değişim olmuşsa da resmiyete dökülmeden işlem yapılmış anlamına gelir sanırım
En son değişikliği söyleyen eksperin yanlış rapor verme ihtimali olabilir mi acaba

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Servis üzerinden sorgulatın dediğiniz hocam aracın bilgilerini girerek kayıtlara bakmak anlamında mı?
Tramerde bir şey Yok zaten
Değişim olmuşsa da resmiyete dökülmeden işlem yapılmış anlamına gelir sanırım
En son değişikliği söyleyen eksperin yanlış rapor verme ihtimali olabilir mi acaba
O ihtimal de söz konusu olabilir. Insallah exper yanılmıştır. Bizzat servise giderek aracinizi sorgulatin demek istemistim. kayit cikmazsa bilinki özel serviste dışarıda yapılmıştır.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam eğer o iki parça değişmiş ise bayi ile görüşüp maduriyet dile getirilir ama olumlu dönüt gelir mi bilemem. Elinizde bayinin eksper raporu varsa dava açılması lazım ama. Bayi parçaların sizde değiştiğini söyleyebilir. Hep olumsuz yazdım ama inşallah parçalar hiç sökülmemiştir hiç uğraşmazsınız inşallah.
Geçmiş olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bayinin bana verdiği rapor elimde orijinal haliyle duruyor hocam ilk olarak o zaman tekrar bayiye gidip oradan gelecek dönüşe göre hareket etmek gerekir
Olurda bana tutup yine aynı şekilde orijinal raporu verecek olsa ben ne yapabilirim ki? gelen müşteri tekrar ekspere sokmak isteyecek koyduğu eksper ne çıkaracağı yine belli olmaz

Aracınız
Civic FB7 2013
O ihtimal de söz konusu olabilir. Insallah exper yanılmıştır. Bizzat servise giderek aracinizi sorgulatin demek istemistim. kayit cikmazsa bilinki özel serviste dışarıda yapılmıştır.
Farklı bir Honda servisine mi götüreyim hocam dışarıda değiştirecek olsa ikisinin orijinal parça ile değişimi nereden bakılsa 15-20 bine yakındır herhalde tam bilemiyorum ama öyle bir şeyi kasko sigortadan yaptırmak varken elden yaptırmak ?
Sağ ön kapı ile sadece arka bagaj kapısı ? Birbirine bağlantılı olarak durmuyor olası bir kaza yaşanmıştır desek??

Aracınız
Civic FB7 2013
Konumuzda Düzce yazıyor orda Onay oto Ekspertiz var ben de YouTube’dan takip ediyorum onlarda da baktırın isterseniz.
Hocam bu arada parçaların bağlantı civatalarında anahtar izi var mı?(Civatanın boyası bir miktar atar)

Hocam bugün birader sanayide bir ustaya göstermiş
Oda bagaj kapağı değişik gözüküyor ama kapıda bir hata göremedim diye söylemiş sizin bahsettiğiniz gibi muhtemelen Civatalara bakarak söyledi herhalde

Aracınız
Civic FB7 2015
Bayinin bana verdiği rapor elimde orijinal haliyle duruyor hocam ilk olarak o zaman tekrar bayiye gidip oradan gelecek dönüşe göre hareket etmek gerekir
Olurda bana tutup yine aynı şekilde orijinal raporu verecek olsa ben ne yapabilirim ki? gelen müşteri tekrar ekspere sokmak isteyecek koyduğu eksper ne çıkaracağı yine belli olmaz

Gelen müşterinin size güven duyması lazım aslında. YouTube birçok video var orjinal arabaya boyalı diyorlar sonra fabrikanın iki kez boyamış olduğu ortaya çıkıyor.Her ekspertiz tecrübeli olmayabilir ne yazık ki. Belki sizin araçta parçalar hiç değişmemiştir ekspertiz de yanılıyor olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Gelen müşterinin size güven duyması lazım aslında. YouTube birçok video var orjinal arabaya boyalı diyorlar sonra fabrikanın iki kez boyamış olduğu ortaya çıkıyor.Her ekspertiz tecrübeli olmayabilir ne yazık ki. Belki sizin araçta parçalar hiç değişmemiştir ekspertiz de yanılıyor olabilir.

İnşallah dediğiniz gibi parçalarda değişiklik yoktur hocam ama buna en son noktayı koyacak kim orasını bilemiyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri