20 bin bakım sonrası ses

Arkadaşlar 2017 model aracımı 20000 bakımı götürdüm yetkili servise 1812 TL ücret aldılar.aracimdan daha önce duymadığım bir ses gelmeye başladı bu gün tekrar servise gittim bunun normal bir vuruntu olduğunu söylediler yağdan kaynaklaniyormus başka bir araçta dinlettiler ondada aynı ses var bakımdan sonra oluştu bu sorunu yaşayan varmı ne yapmaliyim

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Başka araçta da varsa zaten ne yapılabilir ki?

Aracınız
Civic FC5 2017
Şimdi bir dakika.

Anladığım kadarıyla ortada bir sorun var. Fabrika aracı piyasaya çıkarmadan önce koyduğu yağ ile servisin koyduğu yağ farklı olması gerekiyor ki şimdiye kadar tıkır tıkır çalışan araba şimdi vuruntu yapsın ?

Servis ne yağ kullanıyor CVT için ortada ciddi bir sorun olabilir.

Şimdi bir dakika.

Anladığım kadarıyla ortada bir sorun var. Fabrika aracı piyasaya çıkarmadan önce koyduğu yağ ile servisin koyduğu yağ farklı olması gerekiyor ki şimdiye kadar tıkır tıkır çalışan araba şimdi vuruntu yapsın ?

Servis ne yağ kullanıyor CVT için ortada ciddi bir sorun olabilir.
Sağlıklı bir motorda bu sesin olmaması lazım servis araclarimizi garanti altında sistematik olarak bozuyor

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar 2017 model aracımı 20000 bakımı götürdüm yetkili servise 1812 TL ücret aldılar.aracimdan daha önce duymadığım bir ses gelmeye başladı bu gün tekrar servise gittim bunun normal bir vuruntu olduğunu söylediler yağdan kaynaklaniyormus başka bir araçta dinlettiler ondada aynı ses var bakımdan sonra oluştu bu sorunu yaşayan varmı ne yapmaliyim

Servise diyemediniz mi "vuruntu" nun nasıl normal bir şekli olabilirmiş?

Vuruntu dediğin şey zaten motorun normal çalışmamasından kaynaklı gelir. Normali olamaz yani.

Bence en kısa zamanda tekrar servise gidip başlarına ekşiyin.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Normal bir vuruntu demişler ya sabır yani şaka gibi ülkeyiz. Sıfır araç alıp servislere binlerce lira para ödedikten sonra böyle şeylerin başına gelmesi ne kadar güven verici ?!

Geçmiş olsun umarım sıkıntı büyük değildir ve halledilir.

Geri