20 Bin Km Bakımı Hakkında...

Arkadaşlar merhaba ;

2018 Eco Executive Otomatik Aracımın 20 bin bakımı geldi. Yakın zamanda bu bakımı yaptıran arkadaşlar ne kadara yaptırdınız? Ayrıca bakımda dikkat edeceğimiz veya ilave edeceğimiz hususlar, önerileriniz var mıdır bilgi verebilirseniz sevinirim. Ankara'da ikamet etmekteyim.

Mi 9T Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Hocam.ben Mart ayında bora da yaptırdım 1950 TL iki yıl olduğundan dolayı şanzıman yağı değişiyor

2017 MODEL aracım 9 binde bakıma girmiş...şu an 19 binde bu hafta serviste 20 bin bakımına girecek...fiyat 1250 tl...sizce şanzıman yağı ve hidrolik değişimi yapmalımıyım....şanzıman 400 tl hidrolik 300 tl....

Hocam benim araç 2018 Aralık çıkışlı. 2 sene dolmadı daha. Ayrıca 2 senede veya 20 bin km 'de şanzuman yağı değiştirmek te sanırım servis soygunu. Bu kadar kısa zamanda ve km de ilk defa duyuyorum böyle birşeyi.
Hocam.ben Mart ayında bora da yaptırdım 1950 TL iki yıl olduğundan dolayı şanzıman yağı değişiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam 2 sene ya da 40.000 km mevzusu ne yazık ki doğru. Kitapçıkta da yazıyor. Cvt şanzıman olmasından kaynaklı bir durum. Önceki araçlar tam otomatik olduğundan onların süre ya da kmleri daha fazla olabiliyor. Yani kısacası sizin aralığa kadar şanzıman yağını değiştirmeniz gerekecek.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Maalesef öyle gözüküyor.
Hocam 2 sene ya da 40.000 km mevzusu ne yazık ki doğru. Kitapçıkta da yazıyor. Cvt şanzıman olmasından kaynaklı bir durum. Önceki araçlar tam otomatik olduğundan onların süre ya da kmleri daha fazla olabiliyor. Yani kısacası sizin aralığa kadar şanzıman yağını değiştirmeniz gerekecek.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Honda Efe ve Bora Honda ile görüştüm. 20 bin bakım için verdikleri fiyat 1300 TL. Ekim ayında 2 sene dolduğu şanzıman yağı değiştirilmesi gerek şimdi yapılmazsa o tarihte değiştirilmesi gerekli yoksa doğabilecek arızalarda garanti dışı kalır şeklinde bilgi verdiler. Şanzıman yağı ve Lpg ile ismini hatırlıyamadığım eXtra bir şey işinde 1050 TL ücret talep ettiler. Yani 2 seneyi doldurmuş Honda'nın 20 bin bakımına adamlar 2350 TL ücret çıkarıyorlar. Gerçekten şaka gibi. Haa bu arada ben sene farketmeksizin şanzıman yağını 40 binden önce değiştirmeyi asla düşünmüyorum. Bunların vereceği korkuya karnım tok. SİZ JAPONYA'DA CVT ŞANZIMANLI HONDA'LARIN ŞANZIMAN YAĞININ 80 BİN KM'DE DEĞİŞTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Honda Efe ve Bora Honda ile görüştüm. 20 bin bakım için verdikleri fiyat 1300 TL. Ekim ayında 2 sene dolduğu şanzıman yağı değiştirilmesi gerek şimdi yapılmazsa o tarihte değiştirilmesi gerekli yoksa doğabilecek arızalarda garanti dışı kalır şeklinde bilgi verdiler. Şanzıman yağı ve Lpg ile ismini hatırlıyamadığım eXtra bir şey işinde 1050 TL ücret talep ettiler. Yani 2 seneyi doldurmuş Honda'nın 20 bin bakımına adamlar 2350 TL ücret çıkarıyorlar. Gerçekten şaka gibi. Haa bu arada ben sene farketmeksizin şanzıman yağını 40 binden önce değiştirmeyi asla düşünmüyorum. Bunların vereceği korkuya karnım tok. SİZ JAPONYA'DA CVT ŞANZIMANLI HONDA'LARIN ŞANZIMAN YAĞININ 80 BİN KM'DE DEĞİŞTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yanlış. CVT şanzımanlar için hep 40k'da bir şeklinde ifade ediyor. Bu söylediğiniz 80k hususu maalesef manual şanzıman ve ilk sefere mahsus CVT olmayan otomatik şanzıman için geçerli.

1591261287292.png

Geri