2000'den 2016 model civic'e geçmek mantıklı mı?

Tercih etmeli miyim?

• Evet, mantıklı.

Oy: 7 77.8%
  • Hayır, değmez.

Oy: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim. Konuyu nereye açacağımı pek bilemedim. Soruma gelirsek;
Civic 2000 model 1.6 ies sedan kullanıcısıyım. 2016 modele yükseltmeyi düşünüyorum ancak genelde "Honda yeni modellerinde işçilik kalitesini çok bozdu, deyim yerindeyse 'şakır şakır' oldu." Gibi yorumlar alıyorum. Sizce de öyle mi aracımı kısmen yeni model bir Honda civic'e güncellemeli miyim yoksa yorumlar doğru mu? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benimde başıma gelen zamana bağlı eskiyen parçaların yenileme gereksinimi oluştuğunda uygun fiyata parça bulmak cidden ülkemizde sorun.
Bu açıdan kalite konusunda karşılaştırmaya gerek görmeden, “yeni yenidir” felsefesi ile maddi olarak müsaitseniz yeni araca geçiş mantıklı bir seçenektir.

Ahank

0
Aracınız
2012 fd6 elegance beyaz olursa tadından yenmez ;-)

Redmi Note 6 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
FB7 kullandim su anda da FC5 kullaniyorum daha oncede VTEC ES7 kullandim. Beklentiniz sessiz konforlu tısır tısır giden bir aracsa hondadan uzak durun ama yok ben ufak tefek sorunlara takilmam beni yolda birakmasin sanayiye bakimdan bakima gideyim diyorsaniz FB7'yi tavsiye ederim. Bence herseyden once yakinlarinizda FB7 kullanan birileri varsa kullanin deneyimleyip o sekilde karar verin.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Civic FB7 2015
Genel olarak Honda da dahil yeni araçların işçiliği git gide güşüyor. Bunu hyundai Toyota audi hepsi yapıyor. Örneğin geçen sene audi karının %60 araç satışı %40 yedek parça olduğunu açıkladı. Yani tüm markalar yedek parçadan kazanıyor. Eski araçlar yok artık. Ona rağmen honda fb7 içlerinde en sağlam arabadır. Tamam iç işçiliği zayıf olsada aşağı komple eski honda sağlamlığı. Şimdi gelelim sorunuza yeni her zaman yenidir. Km olsun metal yorgunluğu olsun fb7 asla yolda bırakmaz.

Sent from my FIG-LX1 using CivicTR Forum mobile app

Aracınız
Civic FC5 2018
Genel olarak Honda da dahil yeni araçların işçiliği git gide güşüyor. Bunu hyundai Toyota audi hepsi yapıyor. Örneğin geçen sene audi karının %60 araç satışı %40 yedek parça olduğunu açıkladı. Yani tüm markalar yedek parçadan kazanıyor. Eski araçlar yok artık. Ona rağmen honda fb7 içlerinde en sağlam arabadır. Tamam iç işçiliği zayıf olsada aşağı komple eski honda sağlamlığı. Şimdi gelelim sorunuza yeni her zaman yenidir. Km olsun metal yorgunluğu olsun fb7 asla yolda bırakmaz.

Sent from my FIG-LX1 using CivicTR Forum mobile app
Kesinlikle katılıyorum. Eski araçlardaki malzeme kalitesi yok. Ama belli bir bütçeyle sıfır araba almayı düşündüğünüzde hangi arabaya şunu kesinlikle al diyebiliyoruz ki?

Geri