2002 Civic Fren Ana Merkez Yağ Kaçağı

Aracınız
Arkadaşlar 2002 Civic sahibiyim. Fren ana merkezinden yağ kaçağı mevcut. Daha önce böyle böyle bir sorun ile karşılasan var mı varsa nasıl çözdünüz tamir veya değişim ne yapmak gerekli tecrübelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merkezin neresinde kaçak var? Resim atma şansınız var mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Tam neresinden geldiğini anlayamadım hocam ama dibinde yağ birikintisi oluşmuş ve hidrolik eksiliyor...
Balata spreyi ile iyice temizleyin ve sürekli takip edip kaçağın yerini belirleyin. Rekordan kaçak varsa rekoru gevşetip tekrar sıkın. Hidrolik rezerv tankı ile merkez birleşiminde kaçak varsa sökülüp bakılması gerekir. Conta değişebilir.

Aracınız
Balata spreyi ile iyice temizleyin ve sürekli takip edip kaçağın yerini belirleyin. Rekordan kaçak varsa rekoru gevşetip tekrar sıkın. Hidrolik rezerv tankı ile merkez birleşiminde kaçak varsa sökülüp bakılması gerekir. Conta değişebilir.

Yani bu işlemler kendim yapabileceğim şeyler midir...
Frencinin birine sordum tamir takımı var 220 TL ye garantili tamir ederim dedimişti...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yani bu işlemler kendim yapabileceğim şeyler midir...
Frencinin birine sordum tamir takımı var 220 TL ye garantili tamir ederim dedimişti...

Basit bir işlemde olabilir, tamircinin dediği gibi de olabilir. Ben olsam önce balata spreyi alıp kaçağın nereden olduğunu tespit ederdim. Karar sizin.

Aracınız
Basit bir işlemde olabilir, tamircinin dediği gibi de olabilir. Ben olsam önce balata spreyi alıp kaçağın nereden olduğunu tespit ederdim. Karar sizin.

Teşekkürler hocam öncelikle dediğiniz gibi kaçağı bi tespit edeyip ona göre hareket edeyim.

Geri