2002 Civic Şanzıman Yağ Değişimi Sonrası Vurma

Ad Soyad
İdris Doydu
Aracınız
Civic ES7 2002
Merhaba arkadaşlar, 2002 model 258700 km olan aracımın 3 gün önce şanzıman yağını Honda yetkili servisinde değiştirdim.
Yağ değişiminden sonra aracımda ani hızlanmalarda vites küçüleceğinde vurmalar başladı, normal hızlardaki değişimlerde bir sorun yok.
Daha önce başına gelen veya bilgisi olan arkadaşlar destek olursa çok sevinirim.

Ad Soyad
Y.Koyu
Aracınız
Civic aracım yok
Yağ seviyesinde bir eksiklik veya fazlalık olmadığını varsayarak;
Uzun süredir şanzıman yağı değişmemiş ve 10 yaş üzeri araçlarda rastlanan bir durum. Bu yüzden çıkan eski yağı temiz bir yerde muhafaza edip, olası sıkıntılarda eski yağla tekrar değişim yapan yerler mevcut.
İşin aslı, eski yağ belirli bir viskoziteye ulaşmış ve çalışan parçalar da buna alışmış. Yeni yağ haliyle ince geliyor ve bu tarz durumlar yaşanabiliyor.

Benim otm. accordun yağını geçen hafta değiştirdim. Araç 332.000 km. En son yag değişimi 40 bin km önce yapılmış. Ne olur ne olmaz diye 2.8-2.9 lt çıkan yağın, 2.5 litresini hala muhafaza ediyorum.

Bir kaç bin km kullanımdan sonra, şanzımanınızın yeni yağa adapte olacağını umut ediyorum.
Yine de, bir yağ seviye kontrolü yaptırmanız tavsiyedir.

Ad Soyad
İdris Doydu
Aracınız
Civic ES7 2002
Yağ seviyesinde bir eksiklik veya fazlalık olmadığını varsayarak;
Uzun süredir şanzıman yağı değişmemiş ve 10 yaş üzeri araçlarda rastlanan bir durum. Bu yüzden çıkan eski yağı temiz bir yerde muhafaza edip, olası sıkıntılarda eski yağla tekrar değişim yapan yerler mevcut.
İşin aslı, eski yağ belirli bir viskoziteye ulaşmış ve çalışan parçalar da buna alışmış. Yeni yağ haliyle ince geliyor ve bu tarz durumlar yaşanabiliyor.

Benim otm. accordun yağını geçen hafta değiştirdim. Araç 332.000 km. En son yag değişimi 40 bin km önce yapılmış. Ne olur ne olmaz diye 2.8-2.9 lt çıkan yağın, 2.5 litresini hala muhafaza ediyorum.

Bir kaç bin km kullanımdan sonra, şanzımanınızın yeni yağa adapte olacağını umut ediyorum.
Yine de, bir yağ seviye kontrolü yaptırmanız tavsiyedir.
Hocam teşekkür ederim benimde temennim zamanla adapte olması

Geri