2005 civic lpg motor arıza lambası

Ali334

0
Aracınız
İyi günler arkadaşlar bende zavoli lpg sistemini kullanıyorum aracım civic 2005 110.000 km de bu zamana kadar lpg ile ilgili arıza lambası yakma vs bi sıkıntı olmamıştır. Geçen gün lpg ustasına kontrol amaçlı gideyim dedim adam bilgisayara bağladı bikaç ayar değiştirdi biraz daha az yakar artık dedi yaklaşık 2-3 saat sonra motor arıza lambası yaktı. Tekrar gittim aynı yere makineye bağladı fakir karışım dedi ayarları gene oynadı bu süreç 3-4 defa devam etti sanayiye gidip geliyorum herseferinde aynı arıza lambası sönmedi. Arıza lambasıda yolda giderken yanmıyor adamlar söndürüyor geziyorum o anda yok ne zaman durup çalıştırsam arabayı hemen yanıyor. Ustaya ilk eski ayarlarına çevir o zaman yanmıyordu diyorum gene farketmez diyor . Bakalım ne olacak . En son usta bu lpg ile olmayabilir egsozdaki yakıtı ölçen bi sensör var o bozuk olabilir dedş. Bilgisi olan varmı konu hakkında acaba

Sent from my iPad using Tapatalk

Aracınız
Başka bir lpg ciye git. Adam yapamamıştır belki sıyrılmak için sensör falan diyordur. Diğer lpg ci de aynı sensör derse sorun bellidir yani

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Egzozda sensör var da yakıtı ölçmüyor o sensör , çıkan gazı ölçüyor :)

LPG de bazı kriterler mecvut , LPG nin kalitesi bunlardan biri. Akla ilk gelen filtre bakımı , hiç yaptırdınız ? Yazınızda filtre bakımı hakkında bilgi vermemişsiniz belki filtre den kaynaklı olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugüne kadar lpg ile ilgili bir sorunda, başka yerlere suç atmadan sorun çözen lpgci duymadın, ya boğaz kelebeği ya buji ya buji kablosu vs. vs. mutlaka arızalıdır lpg sağlamdır :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=1508]Ali334[/MENTION] kardesim ben de gecenlerde senin gibi lpg ayari icin bir yere gittim. Ayarlari kistim biraz daha az yakar dedi 1 gune kalmadan yanmayan ariza isigim yandi. Iyi bir yerde gaz ayari yaptirip bilgisayara baglattim. Zengin-fakir karisim olayindan dolayi lambanin yandigini anladik ve arizalari sildik sonra birdaha yanmadi.

Geri