2005 Honda Civic LS Antifriz

Soğutma suyu ısındığında genleşme kabına su aktarılır. Motor soğuduğunda geri gelir. Geri gelmiyor ise sistemde gaz birikimi olabilir. Buda suyun geri dönmesine izin vermez. Tahminim bu yöndedir.
Ahmet Hocam son durum şu: basınç testinde 1 adet buji'den hava basınca radyatördeki su seviyesi yükseldi. ( Buji yuvasına bez tıkayıp kompresör hava hortumunun ucuna ince tabanca ucunu takıp hava kaçmayacak şekilde sıkıca tutup hava bastık. Egsoz manifoltundan kaçanlar için arabayı iterek silindirlerin konumunun değiştirerek tek tek bujileri test ettik.) Yurtdışındaki honda forumlarında radyatörden genleşme kabına gidip geri gelmemesinin nedeni olarak vakum etkisi yapamadığı, bu durumun ise contada kaçak olmasından kaynaklı olduğu yada radyatör kapağı belirtilmiş. Basıç testi sonucu silindir kapağı çelik contası değişecek. Yeni konu açıp hangi marka conta seçmemiz daha uygun olur diye soracağım. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet Hocam son durum şu: basınç testinde 1 adet buji'den hava basınca radyatördeki su seviyesi yükseldi. ( Buji yuvasına bez tıkayıp kompresör hava hortumunun ucuna ince tabanca ucunu takıp hava kaçmayacak şekilde sıkıca tutup hava bastık. Egsoz manifoltundan kaçanlar için arabayı iterek silindirlerin konumunun değiştirerek tek tek bujileri test ettik.) Yurtdışındaki honda forumlarında radyatörden genleşme kabına gidip geri gelmemesinin nedeni olarak vakum etkisi yapamadığı, bu durumun ise contada kaçak olmasından kaynaklı olduğu yada radyatör kapağı belirtilmiş. Basıç testi sonucu silindir kapağı çelik contası değişecek. Yeni konu açıp hangi marka conta seçmemiz daha uygun olur diye soracağım. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.
Konuya gerek yok. Stone marka almanızı öneririm. Sonuca doğru yaklaşıyorsunuz.

Aracınız
Civic ES7 2003
Ahmet hocam benim radyatörde antifriz yedek depoda minimumun altında gözüküyor. Ekleme yapmalı miyim. Yapacaksam normal çeşme suyu yada saf su mu ekleyeyim. Bakımda antifiriz yeni konulmuştu. Teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet hocam benim radyatörde antifriz yedek depoda minimumun altında gözüküyor. Ekleme yapmalı miyim. Yapacaksam normal çeşme suyu yada saf su mu ekleyeyim. Bakımda antifiriz yeni konulmuştu. Teşekkürler.
Bir su bardağı antifriz daha iyi olur. Fakat elinizde yok ise saf su kullanılabilir.

Aracınız
Civic ES7 2003
Elimde antifiriz yok hocam. Marka farkeder mi acaba başka marka alıp eklesem.

Aracınız
Civic ES7 2003
Aslında demek istediğim ustanın hangi marka antifiriz koyduğunu bilmiyorum hocam ben yedek depoya farklı bir marka antifriz eklesem sıkıntı olur mu acaba

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Elimde antifiriz yok hocam. Marka farkeder mi acaba başka marka alıp eklesem.
Kimyasal yapıları farklı olursa etkiler. Ustanızdan hangi antifriz koyduğunu öğrenin ona göre alın. Yeni değiştiği içinde uzun süre kullanacaksınız. Yedek deposuna antifiz koymamızın nedeni sistemde devamlı sirkülasyon yapmaz ve daha çok soğuk havaya maruz kalır.

Aracınız
Civic ES7 2003
O halde elimde saf su var ondan ekleyeyim hocam. Araç sogukken içine temiz bir kablo soktum yedek depo neredeyse boş gibi. Minimum seviyeye kadar saf su eklesem olur mu

Geri