Civic ES7 2005 vtec es7 conta yakmış olabilir mi ?

Melik

0
Aracınız
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, araç 2005 es7 vtec, sorum şu şekilde ;
Ankara dan istanbula gelirken bolu tünelini geçtikten sonra hızım 150 cıvarında ıken arıza ıkaz lambası yandı ve ardından hararet sevıyesinin normalden bıraz yukarıda oldugunu gordum , ve kenara cekıp fanları acıp bekledım fakat hararet dusmedı aksıne yukselmeye basladı bende aracı stop ettım , ardından yol yardım ıle honda servıse goturdum aracı , su takvıyesı yapıldı , ustanın kontrolu yaptı ama conta yanmıs olabılır dedı belkıde radyator suyu eksık bu sebepten yapmıs olabılır dedı, bunun ustuen 150 km yol yaptım (su takvıyesı yaptıktan sonra) herhangı bır sorun cıkmadı .ardından 3 gundur radyator suyunu kontrol edıyorum hafıf eksılme var fakat ne motor yag cubugunda anormallık var ne de egzozda su buharı atma veya su atımı . fakat su eksıltıyor , conta yakmıs olma ıhtımalı varmı yoksa radyator baglantı veya radyatorden kacakmı olabılır. teşekkürler

Ayni sorun bendede var kapaktan kaciriyor hortumlar sisme yapiyordu . usta bi sorun olmadigini soyledi kapagi degistirdik yola devam su eksiltme var ufaktan fakay hararette herhangi bi sorun yok 2 aydir. Guvenip motoruda actirmadim ne yapmaliyim

LG-D802TR cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
2009 fd6mda başıma geldi. Klima açınca rampa çıkarken hararet artıyor ve ayda 1 çay bardağı su eksltiyordu. Çoğu usta normal dedi. Birkaç usta conta yanık dedi. Güvenip açtırmadım. Takı Trabzon uzungole çıkarken patladı. Bizim bu civicler ne yazik ki conta yanigini çok geç belli ediyor

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=8279]Melik[/MENTION] aynı durum bende de vardı yedek su deposuna su katmıştım biraz gezdim 1 gün sonra baktım yedek su deposuna su eksiltmis ustaya götürdüm radyatorden kabarcıklar çıkıyordu conta yakmış,derken conta subap değişti şuan gayet iyi durumda

Aracınız
Civic ES7 2001
aynı sorun bende de vardı sabah arabanın altına bakıyorum su damlatma yok hortumlarda sızıntı yok lpg regülatör baglantılarında kaçak yok radyatör üst hortumda basınç oluyo buda radyatördekı suyu yedek depoya gönderiyo yedek depodan hava ile atıyo sanırım. conta yakmanın ucuz ögrenmenın yolu bujiler sökülüp hava basıncı verılıp bakılacak radyoterden hava kabarcığı cıkıyosa conta yakmış demektir bence

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
aynı sorun bende de vardı sabah arabanın altına bakıyorum su damlatma yok hortumlarda sızıntı yok lpg regülatör baglantılarında kaçak yok radyatör üst hortumda basınç oluyo buda radyatördekı suyu yedek depoya gönderiyo yedek depodan hava ile atıyo sanırım. conta yakmanın ucuz ögrenmenın yolu bujiler sökülüp hava basıncı verılıp bakılacak radyoterden hava kabarcığı cıkıyosa conta yakmış demektir bence
2 sene önceki konu.
Söylediğiniz teknik doğru. Yardımınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri