2007 dream civic silecek sorunu

Aracınız
selamun aleyküm 2007 civic dream aracımda sileceği birinci kademede çalıştırıp kapattığımda silecek 7veya 8 sefer kendi kendine çalışıyo sonrada canı nerde isterse orda duruyo silecek kapalı konumda iken kontağı açtığımda kendi kendine çalışıyo başına gelen bi bilgisi olan varmı araştırdım bir kaç ustaya sorduğumda kimse birşey demedi herkese saygılar :)

Bende de aynı sorun var. 2007 fd6. Silecek motorunu değiştirmek işin kolay yolu. Sadece kapağını bulmak da oldukça zordur sanırım. Çıkma alsak, onun da sağlam olduğu ne belli. Bir tane çıkma var 2009 modelden sökülmüş 250 tl diyor ama güvenemedim. Cacık çıkıp para boşa da gidebilir. Ben de hafta sonu, silgeç motorunun kapağını kendim söktüm, içine baktım. Dört vida tutuyor. Açtım, kapağı tutan siyah yapış yapış silikonlar var. yapıştığı yerde kalıyor. Onları torna vida ile çekip, bez ile sildim. Sorun ne acaba diye inceledim biraz. En üstteki disk gibi olan yuvarlık parçanın altında, bakırdan bir temas noktası var. Baktım onun ucu gres yağı olmuş. Önce onu temizledim. Sonra üç noktada gres yağı var. Orta büyük parçanın üstünde ve iki tane yanlardaki dişlilerin üstünde. Bunlardan iki küçük dişli üstünde olanlar bitmiş, (araba siyah olunca sanırım ısıdan içine akmış) bu üç noktaya tekrar gres yağı ilave edip kapağı kapattım ve geri monte ettim. Gene sapıtır mı bilmiyorum. Yağışlı bir havada bakacağım artık. Neden şimdi denemedim, kuru kuru silgeç çalıştırıp yıpratmak istemedim. Oldu yada olmadı. Olmazsa ben de mecburen bir tane sıfır alıp değiştereceğim artık. Silgeci geri taktım, çalıştırdım. sorun yok. Zaten belli bir müddet çalıştıktan sonra sapıtıyor. Sadece kapağı değiştirince iş çözülüyor ise, sorunun da basit olması lazım. Kapak düz plastik ve vidaların üstüne gelen gresten başka bir halt yok. Asıl mekanizmada sorun olsa tamam ama kapak ne iş? Bakalım, çözüm olmuş ise ne ala. tekrar yazarım sonucu.

Kapak üzerindeki çıkıntılar kapağın altındaki çıkıntılarla eşleşerek tur tamamlıyor
Yani zamanlama yapıyor
Yavaş hızlı çok hızlı
Bunlar birbirine değmez ise sapıtıyor
Ve farklı yerde duruyor
Ben motorun sizin attığınız görselin sadece üst kapağını değişip bunsıkıntıdan kurtuldum
Bir arkadaş kapağın altında iki adet bakır çıkıntı var bunları tornavida ile kapağa değmesi için bastırdı ve aynı sonucu aldı
Birde kapaktaki siyah macunu temizlemeseydiniz o sızdırmazlık sağlıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Kapak üzerindeki çıkıntılar kapağın altındaki çıkıntılarla eşleşerek tur tamamlıyor
Yani zamanlama yapıyor
Yavaş hızlı çok hızlı
Bunlar birbirine değmez ise sapıtıyor
Ve farklı yerde duruyor
Ben motorun sizin attığınız görselin sadece üst kapağını değişip bunsıkıntıdan kurtuldum
Bir arkadaş kapağın altında iki adet bakır çıkıntı var bunları tornavida ile kapağa değmesi için bastırdı ve aynı sonucu aldı
Birde kapaktaki siyah macunu temizlemeseydiniz o sızdırmazlık sağlıyor

üst kapaktaki çıkıntıları fark etmedim. sorun çözülmez ise tekrar bakıp incelerim. siyah slikonlar, tekrar kullanılamayacak durumda idi zaten. bunun yerine başka çözüm üretip kapattım tabiki. üst kapağı amerika dışında bulamaz mıyız acaba? mesela komple motor çinde var 50 dolar falan. ama minimum 5 tane diyor dingiller. bakacaz.

Aracınız
Civic FD6 2010
üst kapaktaki çıkıntıları fark etmedim. sorun çözülmez ise tekrar bakıp incelerim. siyah slikonlar, tekrar kullanılamayacak durumda idi zaten. bunun yerine başka çözüm üretip kapattım tabiki. üst kapağı amerika dışında bulamaz mıyız acaba? mesela komple motor çinde var 50 dolar falan. ama minimum 5 tane diyor dingiller. bakacaz.

Komple motor linki varmı ben bulamadım aynı silecek sorunu bendede var

Aracınız
Civic FD6 2007
yalnız bendeki parça bu şekilde.

tamam aynısı. ben bu işlemi yaptıktan beri silgeç sapıtmadı. yani sorun çözüldü. boş yere motor almaya veya üst kapak almaya gerek yok. kasım 2019 da yazmışım. o zamanda bu zamana hiç sorun olmadı. motorun kapağını açtım, temizledim, yeniden gres yağı ilave edip kapağı kapattım. sorun yok. siz de öyle yapın.

Aracınız
Civic FD6 2007
Komple motor linki varmı ben bulamadım aynı silecek sorunu bendede var

benim yaptığım işe yaradı. silgeç o tarihten bu yana şeytan kulağına kurşun hiç sapıtmadı. gayet iyi. tavsiye ederim. sökmek çok kolay. youtube da sökme videolarını izleyin. ben öyle yaptım. söktüm taktım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben 4 gün önce söktürdüm oto elektrikçiye içinde bişi yok dedi sağlam dedi ama bu kapak konusunda fikrimiz yoktu yurtdışı videolardan üst kapakta yağ olmayacak diyor Cumartesi günü yeniden açacağız motoru nelere dikkat edelim bazıları bakır iletkenler kapağa değmeyecek yazmış

Geri