2007 OTOMATİK honda city elite D konumunda vuruntu

Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar sorunum şu : Aracım 2007 model cvt otomatik vites honda city elite. Araç lpgli.
Arkadaşlar aracımın yol tutuşunca sürüşün de, seyrinde, rölantisinde hiçbir sorun yok.
Yalnız araçla özellikle trafikte ışıklarda falan durduğum zaman, araç D konumunda iken araç devrinde ciddi bir dalgalanma oluyor(LPG de de benzindede her ikisinde de yapıyor.) ve araç vuruntu diye tabir edeceğim bir şekilde 2-3 sn aralıklarla ileri atılmak istiyor. Duruş süresi boyunca bu şekilde çalışmaya devam ediyor sanki biri aracı önden çekmek istiyorda araç frende olduğu için gidemiyor gibi. Manuel araçta acemi şoförün araç kaldırması gibi titriyor araç. Vitesi D den N ye veya P ye aldığımda sıkıntı gidiyor. Sürekli trafikte beklerken vitesi N ye almak zorunda kalıyorum.
Aracın bujilerini değiştim ön arka bobinlerinin temizliğini yaptım. Boğaz kelebeğini temizledim. Sorun devam ediyor. Sorunun bu parçalarda olduğunu düşünmüyorum.
Şanzıman yağını değişmedim. En kısa zamanda değişeceğim. İnterneteki aramalarımda bu sorunu yaşayan honda kullanıcısı çok ama sorunun çözümü hakkında sağlıklı bir bilgiye tam olarak ulaşamadım. Sorunla karşılaşan arkadaşlar çözüm yolları hakkında deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hadi şu problemi hep beraber çözelim... ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı hiç yaptırdınız mı? Rolantide dengesizlikte öncelikle subap ayarı bozukluğu akla gelir.

Aracınız
Honda CRV
Araçta rölantisinde bir sıkıntı yok. N de veya P de hiçbir anormal durum yok. Ne oluyorsa trafikte D konumunda dururken oluyor

Aracınız
Honda CRV
Hayır soğutmayla ilgili antifriz değişim yapmadım. Ama biraz elsilmişti üzerine su ilave ekledim

Aracınız
Honda CRV
Süleymanakpınar usta, şanzıman yağını değişince sorun tamamen bittimi? Yağı servisten alıp dışarıda mı değiştirdin. Serviste yağ değişimi dışarıya göre çok fark ediyor mu(maddi olarak). Birde yağın markası neidi kaç lt aldığınız. Tşkler

Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
Süleymanakpınar usta, şanzıman yağını değişince sorun tamamen bittimi? Yağı servisten alıp dışarıda mı değiştirdin. Serviste yağ değişimi dışarıya göre çok fark ediyor mu(maddi olarak). Birde yağın markası neidi kaç lt aldığınız. Tşkler
Yanlış değilsem 4 litre aldım diye hatırlıyorum serviste alıp dışarıda değiştirdim kesinlikle geçiyor yağın markasını hatırlamıyorum orğinal kendi servisinden aldım fiyatını dahi hatırlamıyorum üç sene önce almıştım

Aracınız
Honda CRV
Tşkler usta. Şu an bayram dolayısıyla yetkili servis kapalı. Bayram sonrası yağını değişelim. Bakalım ne olacak. Ama yağ çubuğundan yağın kıvamına baktığımızda (otomatik Şanzıman yağı) temiz gibi duruyor.

Geri